12.1.2017

Dominik Kružliak si obliekol najcennejší dres

Slovenská futbalová reprezentácia odohrala vo štvrtok 12. januára 2017 v SAE druhý plánovaný priateľský zápas so Švédskom.

Do stretnutia nastúpil v základnej zostave ružomberský obranca Dominik Kružliak. Súpera zo Švédska poslal do vedenia v 19. minúte Isak – 1:0. Slováci následne prevzali iniciatívu, lenže Šulekovu strelu z 26. minúty vyrazil Linde a súperov brankár sa zaskvel aj o štyri minúty neskôr. Po faule na Gubu mali futbalisti spod Tatier k dispozícii pokutový kop, lenže Hlohovského strelu z bieleho bodu Linde nepustil za svoj chrbát.

Do druhého dejstva nastúpili Slováci bez Dominika Kružliaka. V 51. minúte Karlsson zvýšil švédsky náskok na 2:0. Už o osem minút neskôr sa súper tešil znova, keď dal Andersson gól na 3:0. Ten istý hráč sa zapísal do streleckej listiny aj v 79. minúte, kedy zveľaďoval náskok svojho tímu - 4:0. V závere ešte skórovali Frick a Ghoddos a zápas sa skončil víťazstvom Švédska v pomere 6:0.

Švédsko - Slovensko 6:0 (1:0)

Góly: 19. Isak, 51. Karlsson, 59. a 79. Andersson, 89. Frick, 90.+ Ghoddos

Žltá karta: 77. Vavro

Švédsko: Linde - Wahlqvist, Tinnerholm (76. Salomonsson), Nilsson (60. Dagerstal), Larsson - Isak (71. Frick), Allansson, Lewicki (60. Ghoddos), Claesson - Karlsson (60. Sema), Andersson (85. Bärkroth)

Slovensko: Dúbravka - Šulek, Vavro, D. KRUŽLIAK (46. Krivák), Čonka - Huk, Káčer (60. Gergel), Škvarka (46. Bukata) - Guba (60. Oršula), Šafranko (60. Malec), Hlohovský (46. Mišák)

Rozhodoval: Abdulaah Hasan (Bahrajn)

Zdroj, foto: futbalsfz.sk