17.7.2016

Martin Chrien: „Prišiel som sem hlavne hrávať a vyhrávať“

Hlavným hrdinom včerajšieho zápasu prvého kola Fortuna ligy s Tatranom Prešov sa stal Martin Chrien, ktorý rozhodol svojím gólom zo 47. minúty o víťazstve Liptákov v pomere 1:0.

Dvadsaťročný futbalista sa po pôsobení v Banskej Bystrici v roku 2014 upísal Viktorii Plzeň. Pred začiatkom aktuálnej sezóny prišiel ako hráč úradujúceho českého majstra na ročné hosťovanie do Ružomberka. Prišiel som sem hlavne hrávať a vyhrávať,“ prezradila nová tvár v oranžovom drese svoje predstavy.

S čím Ružomberok vstupoval do stretnutia? Hlavne nedostať gól. Snažili sme sa hrať zo zabezpečenej obrany a škoda, že nám nevyšli tie brejky,“ povedal Martin Chrien, pričom netajil spokojnosť so vstupom do sezóny: Dôležité je, že sme vstúpili víťazne a dúfam, že na to nadviažeme hneď v Žiline.“

Ružomberok nevyužil v prvom polčase viaceré sľubné šance. Hneď na začiatku druhého dejstva si to Martin Chrien namieril do pokutového územia, zbavil sa obrancu a peknou strelou poslal loptu do siete. Chcel som to vystreliť hneď pravou nohou, ale videl som, že tam ide obranca, tak som to ľavou iba obalil,“ opísal jediný úspešný strelec stretnutia svoj presný zásah.

Aké dojmy má dvadsaťročný futbalista zo svojho nového pôsobiska? Mužstvo vyzerá veľmi dobre. Je tu veľa skúsených hráčov doplnených mladými. Dúfam, že sa nám bude dariť,“ povedal Martin Chrien, ktorý súhlasí s omladzovaním tímu, no uvedomuje si aj potrebu starších skúsených hráčov: „Myslím si, že je to dobre, ale určite treba aj skúsených hráčov, ktorí nám pomáhajú a učíme sa od nich.“