28.11.2016

Miloš Lačný: „Bolo to atraktívne pre divákov“

V dramatickom zápase 17. kola Fortuna ligy Ružomberok doma remizoval s tímom AS Trenčín. Pred novinárov ako prvý predstúpil autor druhého gólu Ruže, Miloš Lačný.

Domáci celok otvoril skóre už v 6. minúte zásluhou Martina Chriena. Následne však dvakrát skóroval Jakub Paur a tak museli Liptáci doťahovať súperov náskok. V 72. minúte vyrovnal Miloš Lačný na 2:2, o štyri minúty neskôr predviedol výborné sólo zakončené gólom Milan Kvocera, ktorý vrátil Trenčín do vedenia a po ňom nasledovalo takmer minútové ostreľovanie brány hostí. To vyvrcholilo do druhého presného zásahu Martina Chriena. V závere sa napriek veľkej snahe oboch tímov nepodarilo nikomu zaznamenať víťazný gól a duel sa skončil remízou 3:3.

Obom celkom sa po záverečnom hvizde bod málil. V kabíne sme si cez prestávku povedali nejaké veci, ktoré sme splnili. Vyrovnali sme, chceli sme ich ešte pritlačiť, aby tam padol tretí gól, pretože aj také zápasy sa dajú otočiť, ale dostali sme na 2:3. To nás mrzí a v podstate môžeme byť radi aspoň za remízu, ale je to veľká škoda, lebo sme mali skvelé situácie,“ zhodnotil ružomberský útočník.

Liptáci predviedli v ofenzíve dobrý výkon a trikrát napli súperovu sieť. Myslím, že sme hrali dobre s loptou aj bez lopty a hlavne myslím, že to bolo atraktívne aj pre divákov,“ skonštatoval futbalista obliekajúci dres s číslom tridsaťjeden.

Popri troch strelených góloch sú tu však aj tri inkasované. Myslím si, že tie góly neboli po nejakých pekných akciách. Boli to nakopnuté lopty do päťky. Na rohu päťky sme nepokryli hráčov a z toho sme dostali góly. K tretiemu sa nebude vyjadrovať. Žiadny hráč si proste nemôže dovoliť prejsť sám pol ihriska bez kontaktu. Mrzí nás to, ale aj tak musíme byť radi za ten bod,“ povedal Miloš Lačný.