Bratranci Maslovci sa postarali o obrat skóre

V 4. kole Fortuna ligy nastúpil Ružomberok na pôde Spartaka Myjava.

Spartak Myjava: Solnička – Machovec, Ostojić, Pavlík, Beňo – Kóňa, Marček (62. Bílovský), Duga (80. Holiš) – Brigant, Kolár (71. Sabler), Kukoľ

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel (88. Menich), Chrien, Mareš (77. Ďubek), Gal-Andrezly – Lačný (46. Sapara)

Góly: 19. Kóňa – 40. J. Maslo, 71. P. Maslo, 90+1. Ďubek

Žlté karty: 81. Bílovský – 7. Lačný, 90. Menich

Rozhodovali: Hrčka – Lieskovský, Žákech

Diváci: 1890

V 5. minúte to vyskúšal spoza veľkého vápna Machovec, ale jeho zblokovanú strelu postrážil Macík a nedovolil domácim získať roh. Po šiestich minútach na opačnej strane hlavičkoval Gal Andrezly nad myjavskú svätyňu. V 19. minúte zahrával Kukoľ rohový kop. Niekdajší hráč nášho klubu našiel v šestnástke Kóňu a ten poslal Myjavu do vedenia 1:0. Kopaničiari boli pri chuti. Macík zneškodnil priamy kop Kóňu a na dvakrát si poradil so strelou Dugu spoza pokutového územia. V 26. minúte pohrozili hostia, keď Marešov center z rohového kopu nezachytil Solnička, ale obrancovia nedovolili Liptákom zakončiť. Chvíľa hostí prišla v 40. minúte. Mareš si vypýtal faul a priamy kop z nebezpečnej pozície zahrával Ján Maslo, ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a lopta zapadla popri žrdi do brány – 1:1.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie hostia, ale prví pohrozili domáci, keď v 56. minúte mieril Marček z veľkej diaľky tesne vedľa. V 59. minúte zahrávali Ružomberčania rohový kop. Sapara si vymenil loptu so spoluhráčom a z ťažkého uhla ju zatočil na bránu, no Solnička ju nepustil do siete. V 71. minúte získali Liptáci priamy kop. Lopty sa ujal Sapara, poslal center do šestnástky, odkiaľ hlavičkoval pred bránu Kružliak a Peter Maslo dorazil loptu do siete – 1:2. Hostia sa snažili zvýšiť svoj náskok. Chrien však namieril hlavou vedľa brány a v dvoch sľubných šanciach neuspel ani Gal Andrezly, ktorý najskôr po Danielovom centri hlavičkoval tesne nad a krátko po tom sa po ľavom krídle dostal až do šestnástky, odkiaľ minul horný roh myjavskej svätyne. Nevyužité šance Ružomberčanov takmer mrzeli v 86. minúte, kedy však Kóňa zblízka minul. V závere už Myjava vrhla všetky svoje sily do útoku, čo využil Ďubek a z úniku uzavrel skóre na 1:3.

Ruža si na Kopaniciach pripísala druhé víťazstvo v sezóne. Pochvalu si zaslúži aj skupina našich fanúšikov, ktorá pricestovala do Myjavy.

Mikuláš Radványi (tréner Myjavy): ,,Som sklamaný z výsledku. Chceli sme doma potvrdiť víťazstvo z vonku. Do zápasu sme vstúpili dobre, vyhrávali sme 1:0. Potom sme mali asi desať–pätnásť minút, kedy sme mali pridať druhý gól, hrali sme dobre. Súper potom vyrovnal po štandardke. V druhom polčase som nabádal hráčov, aby hrali smelšie dopredu. Nebolo to ono, stratili sme veľa ľahkých lôpt. Prišla ďalšia štandardka, kde sme dostali druhý gól. Potom sme hru otvorili, mali sme v 87. minúte stopercentnú šancu na vyrovnanie, ale nevyrovnali sme. Keď sme hrali vabank, dal súper tretí gól."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): ,,Sme radi, že sme vyhrali. Prerušili sme sériu neinkasovaného gólu Myjavy na domácej pôde a otočili zápas z 1:0 na 1:3. Podali sme koncentrovaný, disciplinovaný a odvážny výkon. Preto si odvážame víťazstvo a tešíme sa z neho."