24.2.2024

Šesťgólová prestrelka s trojbodovou príchuťou + VIDEO

V sobotu 24. februára 2024 odohral Ružomberok v Zlatých Moravciach 21. kolo Niké ligy s domácim ViOnom.
2:4 (2:2)
FC ViOn Zlaté Moravce
21. kolo, 15:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: P. Lukáč – Čonka (59. Jinjolava), R. Nagy, Dramé (46. Moško), Suľa – Dulay, Duga (59. Tabatadze, 86. Hodúr), Brenkus (36. Balić), Mondek – Mészáros, Kuzma.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Kotula (46. Šefčík), Luterán (83. Domonkos), Múdry, Selecký – Hladík, Tučný (55. Chobot) – Boďa (75. Gerec)

Góly: 42. Duga, 44. Kuzma - 10. Mondek vl., 20. Hladík, 54. Boďa (z 11m), 85. Šefčík

Žlté karty: 14. Suľa, 48. Duga - 81. Chobot

Rozhodovali: Ziemba - Štofik, Čajka

Diváci: 1367

Prvý pokus vyslali domáci hráči z väčšej vzdialenosti v 4. minúte, no strela Mészárosa letela vysoko nad. Vzápätí na ľavom krídle aktívny Mészáros vysúval Dulaya, no všetko vyriešil dobrým čítaním hry Frühwald, ktorý v poslednej chvíli pripravil futbalistu Zlatých Moraviec o loptu. V 8. minúte Mondekovu strelu zblokovala obrana hostí na rohový kop a po tejto štandardnej situácii nastala skrumáž pred ružomberskou bránou, ale defenzíva na čele s brankárom Frühwaldom ustála túto situáciu. O dve minúty Múdry potiahol útok a vyslal center k vzdialenejšej žrdi, kam si nabiehal Selecký bránený Mondekom. Hráči v sklze dopravili loptu do siete a presný zásah bol napokon pripísaný ako vlastný gól domáceho futbalistu – 0:1. Po chvíli sa dostával do zaujímavej šance Boďa, lenže loptu nezasiahol podľa svojich predstáv a málo razantný pokus smerujúci na stred brány neprekvapil Lukáča. V 20. minúte Tučný našiel centrom z pravej strany Hladíka a český útočník krížnou strelou prekonal domáceho gólmana – 0:2. Po desiatich minútach Boďa vystrelil z hranice šestnástky nad brvno. V 32. minúte Dulayov nebezpečný strieľaný center vytlačil Frühwald ponad brvno. O desať minút si hostia skomplikovali vývoj stretnutia.Najskôr Kuzma hlavoutrafil tyč a následne Duga upratal loptu do siete – 1:2. Vzápätí získal ViOn priamy kop, po ktorom Nagymieril do žrde a následne Kuzma vyrovnal na 2:2.

V 53. minúte bol Hladík faulovaný Čonkom vo veľkom vápne a Ružomberčania získali pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Boďa a pohodlne skóroval – 2:3. O desať minút Mondek pálil spoza šestnástky vysoko nad. V 68. minúte si prudký,strieľaný center Šefčíka z pravého krídla takmer našiel cestu do siete, ale napokon minul vzdialenejšiu žrď. O chvíľu na opačnej strane Tabatadzeho strelu chytil Frühwald. V 73. minúte Múdry vystrelil spoza veľkého vápna a jeho zblokované zakončenie skončilo v Lukáčovom náručí. Po piatich minútach Hladík vo veľkej šanci hlavičkoval tesne vedľa bližšej žrde. V 85. minúte Selecký našiel centrom Šefčíka, ktorý pohotovým zakončením zvýšil náskok hostí – 2:4. Takmer ihneď sa pokúsil o strelenie kontaktného gólu Jinjolava, no spoza veľkého vápna pálil tesne vedľa. V nadstavenom čase Balić vystrelil z diaľky nad brvno. Stretnutie sa skončilo výhrou Ružomberka 4:2 a Liptáci si odviezli tri body zo Zlatých Moraviec, kde sa im naposledy podarilo naplno zabodovať v roku 2016.