V 7. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Michalovce.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák – Nagy – Daniel, Chrien (82. Lačný), Sapara (73. Ďubek), Gal Andrezly – Mareš (84. Faško)

MFK Zemplín Michalovce: Macej – Koscelník, Qose, Sipľak, Podhorin – Žofčák (63. Turik), Sedlák – Kunca (77. Kustha), Mensah, Leško (62. Vajs) – Škutka

Góly: 15. Daniel, 51. Sapara, 57. Nagy, 81. Mareš

Žlté karty: 38. Leško, 63. Vajs (obaja Michalovce)

Rozhodovali: Prešinský – Hancko, Pozor

Diváci: 1860

O prvú strelu do priestoru brány sa postaral v 5. minúte Mensah, ale Macík s ňou nemal problém. V 15. minúte otvoril skóre domáci Daniel, ktorý zaznamenal svoj prvý gól v ružomberskom drese – 1:0. O osem minút neskôr zahrával Sapara priamy kop, loptu poslal pred bránu Kružliak, no štvorica nabiehajúcich futbalistov ju minula. Krátko na to bol kapitán tímu spod Čebraťa exekútorom ďalšej štandardnej situácie, našiel Mareša, no pri jeho zakončení mimo svätyne hostí, signalizoval postranný rozhodca postavenie mimo hry. V 34. minúte mal Sapara prsty v ďalšej nebezpečnej situácii pred súperovou bránou, keď poslal z rohového kopu presný center na vzdialenejšiu žrď a Ján Maslo hlavičkoval tesne vedľa. V závere mohol Žofčák potrestať domácich za nevyužité šance, lenže strelu niekdajšieho ružomberského futbalistu z priameho kopu vyrazil Macík.

Druhý polčas zvládli Liptáci na jednotku. V 51. minúte namieril Sapara z priameho kopu k bližšej žrdi a lopta skončila v sieti – 2:0. Už po šiestich minútach potiahol Daniel domáci útok, nahral Marešovi, ten našiel tesne za hranicou veľkého vápna Nagya, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:0. Po chvíli sa mohol do streleckej listiny zapísať Mareš, lenže paradoxne trafil svojho dvorného nahrávača z predchádzajúcich stretnutí Chriena. V 68. minúte mal štvrtý domáci gól na kopačke Kružliak, no vo veľkej šanci krížnou strelou tesne minul vzdialenejšiu žrď. Po tejto šanci sa už o slovo prihlásili aj futbalisti zo Zemplína, konkrétne Mensah, ale Macík nemal so strelou do stredu brány problém. V 76. minúte zrealizovali Ružomberčania zaujímavú útočnú akciu. Na jej konci bol center Kolčáka z ľavého krídla pred svätyňu Michaloviec, odkiaľ hlavičkoval Mareš tesne vedľa. V 81. minúte sa už strelec ružomberských gólov z posledných stretnutí, tešil zo svojho piateho presného zásahu v centre dolného Liptova. Gal Andrezly ukážkovo prešiel cez súperovu obranu a nezištnú prihrávku upratal medzi žrde Mareš – 4:0. V závere mohol ešte výsledok prikrášliť striedajúci Faško, ale Macej vyrazil jeho strelu. Ružomberok tak zvíťazil nad Michalovcami 4:0.

Za fandenie počas celého stretnutia si zaslúži pochvalu fanklub Concordia 1906, ako aj všetci návštevníci štadióna!

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „V prvom polčase sme v útočnej tretine ihriska ľahko strácali lopty, nedotiahli sme ich do zakončenia a tým sme dávali hosťom priestor k ofenzíve. Nakoniec sme dali jeden gól. V druhom polčase sme súpera rozbehali. Bolo to rýchle, bolo to kolmé a okrem tých pekných gólov sme ešte mali množstvo šancí, takže máme radosť z víťazstva.“

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): „V týždni sme mali problémy. Vypadli nám traja hráči z obrannej formácie, jeden nastúpil so sebazaprením, takže nejako sme to poskladali. Prvý polčas to nevyzeralo vôbec zle, súpera sme držali. Síce nám dal gól po našej individuálnej chybe, ale mali sme tam aj my situácie, ktoré škoda, že sme nedotiahli do gólu. Zlomový moment bol druhý gól. Dá sa povedať, že ten nás položil a súper potom ovládol hru a mal tam aj ďalšie šance. Škoda, že sme za stavu 3:0 nevyužili nejaký protiútok na strelenie gólu, možno by sme to ešte zdramatizovali, ale súper vyhral zaslúžene a jednoznačne.“