V 14. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Spartaka Trnava.

FC Spartak Trnava: Jakubech - Čögley, Hladík, Godál, Janso - Mihálik, Greššák - Mikovič (46. Jirka), Richnák (81. Dubec), Gagnon (52. Bališ) - Tambe

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák - Chrien (88. Menich), Nagy - E. Daniel (84. Lačný), Faško (73. Kupec), Gal Andrezly - Mareš

Gól: 76. J. Maslo

Žlté karty: 40. Janso, 55. Čögley, 65. Jirka – 30. Faško, 84. J. Maslo, 90. Macík

Rozhodovali: Kružliak – Mókoš, Kováč

Diváci: 1805

V 5. minúte Faško nahral Marešovi, ktorý sa uvoľnil, obišiel Jakubecha, no napokon z uhla nezakončil. Po piatich minútach sa dostal ku koncovke z hranice šestnástky bývalý ružomberský hráč Greššák, ale mieril tesne nad. Po štvrťhodine hry to znova skúšali hostia, keď po Faškovom priamom kope poslal nebezpečný center pred bránu Kružliak a Jakubech si dal pozor. V 26. minúte Mareš zaujímavým pokusom spoza šestnástky natiahol domáceho gólmana, ktorý vyrazil loptu pred seba, no Gal Andrezly ju nedokázal trafiť podľa svojich predstáv a umiestniť do siete. Na druhej strane to v 33. minúte skúšal Mihálik, mieriaci mimo Macíkovej svätyne. V ďalšom priebehu prvého polčasu boli aktívnejší hostia, lenže výraznejšiu šancu si nevypracovali, za čo ich v samom závere mohli domáci potrestať, no z nebezpečného priameho kopu neohrozili bránu.

Úvod druhého dejstva nepriniesol čistejšiu šancu na jednej či druhej strane. V 67. minúte Bališ vyskúšal Macíkovu pozornosť, ale ružomberský brankár bol na mieste. O štyri minúty po priamom kope Tambe hlavičkoval nad bránu hostí. V 76. minúte potrestal faul na Mareša pred pokutovým územím Ján Maslo, keď strelou z priameho kopu otvoril skóre – 0:1. Spartak sa snažil o vyrovnanie a po šiestich minútach to skúšal spoza veľkého vápna Bališ a Macík chytil jeho strelu. Minútu pred koncom riadneho hracieho času znova pálil Bališ, lenže namieril tesne vedľa. Hostia v závere ubránili víťazstvo a odviezli si z Trnavy všetky tri body.

Miroslav Karhan (tréner Trnavy): "Ťažko sa mi to hodnotí, pretože súper v druhom polčase vystrelil raz na bránu a dal gól. My sme mali v druhom polčase v šestnástke niekoľko pološancí, ktoré však mladí hráči nedokázali gólovo zakončiť a znovu sme prehrali."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Máme radosť zo zisku troch bodov. Podali sme kompaktný, organizovaný výkon a aj keď v druhom polčase sme niektoré akcie nedotiahli do konca strelili sme pekný gól. Myslím, že víťazstvo sme si zaslúžili."