17.2.2024

Ružomberok zvíťazil v Michalovciach + VIDEO

V sobotu 17. februára 2024 odohral Ružomberok v Michalovciach dvadsiate kolo Niké ligy.
0:1 (0:1)
MFK Zemplín Michalovce
20. kolo, 15:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Frelih – Šimko, Dzotsenidze, Volanakis, Veremieiev (46. Bahi) – Acosta (75. Adekunle Issa), Karasiuk (70. Žofčák), Shimamura – Jánošík (62. Niarchos), S. Danko (62. Ramos), Marcin

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Luterán, Lavrinčík, Zsigmund, Selecký – Hladík (73. Gerec), Boďa (64. Chobot), Chrien (82. Múdry)

Gól: 45.+1 Boďa (z 11m)

Žlté karty: 18. Danko, 45. Veremieiev, 53. Bahi, 68. Acosta, 90. Adekunle Issa - 17. Chrien, 42. Mojžiš, 78. Lavrinčík

Rozhodovali: Kišš - Roszbeck, Halíček

Diváci: 849

Hostia mali prvú šancu v 3. minúte, keď Chrienovu strelu vyrazil Frelih a Lavrinčíkovu dorážku zblokoval obranca. Po dvoch minútach Hladík vystrelil k žrdi, no aj jeho zakončenie chytil Frelih. V 9. minúte Seleckého strelu zblokoval obranca pred Lavrinčíka, ktorý mieril spoza veľkého vápna nad brvno. O dvanásť minút výraznejšie pohrozili domáci, keď po skrumáži pred bránou hlavičkoval Marcin a loptu chytil Frühwald. V 26. minúte Arevalo vystrelil z hranice šestnástky tesne nad brvno. Po troch minútach to na opačnej strane vyskúšal z väčšej vzdialenosti Boďa, ale pokus smerujúci na stred brány bez problémov chytil Frelih. V 34. minúte Selecký vystrelil z ťažkého uhla, no lopty sa pri bližšej žrdi zmocnil brankár Michaloviec.Na konci prvého polčasu získali Ružomberčania jedenástku po faule na Hladíka. K rozohrávke pokutového kopu sa podujal Boďa a hoci si vybral tú istú stranu ako Frelih, prudkou strelou k žrdi otvoril skóre - 0:1.

Krátko po zmene strán mal Frühwald plné ruky práce, keď Jánošík prečítal rozohrávku hostí, no ružomberský gólman napokon ustál túto situáciu. V 48. minúte Lavrinčík vypálil z hranice šestnástky a jeho strelu pohotovo vyrazil Frelih. O osem minút Seleckého strelu z mierneho uhla vyrazil domáci brankár. V 59. minúte Jánošík vystrelil tesne vedľa bližšej žrde. Vzápätí na opačnej strane prudko vypálil nabiehajúci Hladík, lenže Frelih úspešne zasiahol aj pri tomto zakončení českého útočníka. V 66. minúte zahrával Chobot rohový kop. Priamo z tejto situácie síce Ružomberčania nepohrozili, no zostali pri lopte a napokon sa dostal Chrien k zakončeniu na bránu, ktoré chytil Frelih. O štyri minúty Gabriel vystrelil spoza veľkého vápna tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 77. minúte Šimko našiel pred bránou Niarchosa a jeho hlavičku vyrazil Frühwald. Po chvíli Ramos mieril spoza šestnástky vysoko nad. O päť minút Marcin namieril spoza obrancu tesne vedľa bližšej žrde. V 85. minúte Luteránovu strelu aj Seleckého dorážku zblokovala domáca obrana. Liptáci si v záverečných minútach postrážili tesný náskok a zvíťazili v Michalovciach 1:0.