Príprava: Ruža v generálke s trojgólovým víťazstvom + FOTO

Ružomberské A mužstvo odohralo v sobotu 9. júla 2016 domácu generálku pred novým ročníkom Fortuna ligy so Sigmou Olomouc.
3:0 (0:0)
MFK Ružomberok vs SK Sigma Olomouc

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec (46. Rugaševič) – Nagy, Faško (46. Sapara), Gal Andrezly, Ďubek (46. Chrien) – A. Lovás (46. Puchkovsky), Lačný (76. Gerec)

SK Sigma Olomouc: Prvý polčas: Spurný – Hála, Radakovič, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Habusta, Plšek, Buchvaldek – Yunis

Druhý polčas: Spurný – Štěrba, Škerle, Jemelka, Vepřek (65. Buchvaldek) – Štěpán, Petr, Sladký, Houska (65. Plšek), Zahradníček (65. Habusta) – Hladík. Trenér Václav Jílek

Góly: 46. J. Maslo, 61. Lačný, 89. Gerec

Žltá karta: 43. Zahradníček

Rozhodovali: Rojček - Vrtich, Švec

Diváci: 632

Prvá vážnejšia príležitosť prišla v 12. minúte, kedy hráč hostí Habusta vystrelil spoza veľkého vápna, no Macík si dal pozor. O sedem minút neskôr sa dostal do sľubnej šance Peter Maslo, ale z mierneho uhla minul priestor medzi tromi žrďami. Po polhodine hry pohrozil Olomouc, keď Zahradníček poslal center z priameho kopu na vzdialenejšiu žrď a tam Radakovič hlavou neumiestnil loptu do odkrytej časti brány. Po piatich minútach hlavičkoval nad svätyňu hostí Kružliak.

Pred druhým polčasom pristúpili oba tímy k viacerým striedaniam. V ružomberskom drese nastúpil na trávnik Marek Sapara a spolu s ním aj Martin Chrien, ktorý prišiel do centra dolného Liptova na hosťovanie z Plzne a dvojica skúšaných hráčov – 21-ročný ukrajinský stredopoliar Taras Puchkovsky a 25-ročný chorvátsky obranca Dario Rugašević.

Hneď na začiatku druhého dejstva sa hlavou presadil Ján Maslo – 1:0. Minútu po uplynutí hodiny hracieho času videlo 632 prítomných divákov druhý gól domáceho celku. Puchkovsky našiel Lačného a ten krížnou strelou poslal loptu k vzdialenejšej žrdi – 2:0. Sigma Olomouc sa následne snažila o zníženie, ale Škerleho hlavičku chytil Macík a domáci gólman vyšiel víťazne aj zo samostatného nájazdu Plšeka, keď jeho strelu vyrazil pred seba. V závere zápasu ešte upravil konečné skóre Gerec, ktorý sa pred gólmanom hostí nemýlil a poslal loptu z hranice veľkého vápna do siete – 3:0.