9.11.2016

Ružomberčania odohrali priateľské stretnutie s Liptovským Hrádkom

Počas reprezentačnej prestávky si hráči Ružomberka spestrili tréningový proces priateľským stretnutím s Liptovským Hrádkom, ktoré sa hralo v stredu o 16:30 na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna
3:0 (1:0)
UT Ružomberok
MFK Ružomberok vs ŠKM Liptovský Hrádok

MFK Ružomberok: Hajdúch – Menich, J. Maslo (45. Totkovič), Kolčák, Kupec (60. J. Kudlička), Nagy, Ďubek, Twardzik, E. Daniel, A. Lovás (45. Gerát), Gal Andrezly

ŠKM Liptovský Hrádok: Krivulčík – Kojnok, P. Moravčík, Gallo, Sajták, Kapláň, Vrlík, Zsigmund, Otruba, Kučera, Žákovič Náhradníci: Kudláček, Mjartan, J. Moravčík, Borek, Valíček

Góly: 33. Ďubek (z 11m), 73. E. Daniel, 79. Gerát

Rozhodovali: Rojček – Vrtich, Glos

Na začiatku zápasu sa hostia prezentovali streleckým pokusom smerujúcim nad bránu a futbalisti spod Čebraťa preverili Krivulčíka nebezpečnou hlavičkou. V 26. minúte gólman hostí nepustil za svoj chrbát pokus Gal Andrezlyho z hranice šestnástky. Krátko na to vyrazil strelu skúšaného 23-ročného českého stredopoliara Twardzika a aj následnú dorážku Gal Andrezlyho. V 33. minúte znova čelil Gal Andrezlymu, no teraz si pri jeho samostatnom úniku počínal nedovolene a nasledoval pokutový kop, z ktorého skóroval Ďubek – 1:0. Päť minút pred koncom prvého polčasu vystrelil spoza veľkého vápna Andrej Lovás, ale Krivulčík chytil loptu smerujúcu do horného rohu.

Na začiatku druhého dejstva sa hostia snažili o vyrovnanie, lenže domáca obrana ich nepustila do čistejšej šance. V 73. minúte Daniel preloboval vybehnutého brankára a zvýšil domáci náskok na 2:0. Po šiestich minútach poslal Ďubek center z ľavej strany a pri vzdialenejšej žrdi ho usmernil do siete Gerát – 3:0. Na tomto výsledku sa už nič nezmenilo a Ružomberok v priateľskom meraní síl zvíťazil nad klubom, s ktorým má dohodu o striedavých štartoch 3:0.