Slovnaft Cup: Postupujeme do semifinále!

V stredu 28. februára 2024 odohral Ružomberok na Žitnom ostrove štvrťfinále Slovnaft Cupu s domácou Dunajskou Stredou.

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Gruszkowski, Kaša, Kacharaba, Andzouana – Jürgens (72. Gavrić), Dimun, Vitális (83. Barišić) – Yapi (78. Koné), Trusa, Ramadan

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Luterán, Lavrinčík (70. Zsigmund), Múdry, Selecký – Šefčík (57. Hladík), Chrien (76. Tučný), Chobot (46. Boďa)

Gól: 73. Chrien

Žlté karty: 16. Vitális - 70. Lavrinčík, 90. Tučný

Rozhodovali: Dohál - Ferenc, Vitko

Diváci: 6342

V 8. minúte získali domáci priamy kop. Na Vitálisov center pred bránou najvyššie vyskočil Dimun, no hlavou loptu nenasmeroval medzi žrde. O sedem minút Gabrielov center sklepol hlavou Malý pred Chriena, ktorý z prvej minul bránu. V 20. minúte Jürgensovu strelu zblokoval obranca tesne vedľa bližšej žrde. Po troch minútach Ramadan vystrelil nad brvno. V 25. minúte to skúsil Andzouana, no jeho zakončenie spoza šestnástky smerovalo na stred brány, kde bol pripravený Frühwald. O sedem minút po rohovom kope Kacharaba nebezpečne vystrelil tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 40. minúte Šefčíkovu strelu stlmil obranca a tak s ňou Popović nemal problém.

Hneď v úvode druhého dejstva Andzouana krížnou strelou minul vzdialenejšiu tyč. V 55. minúte Dimun nebezpečne vypálil po rohovom kope, no pred bránou trafil spoluhráča Kašu. O štyri minúty sa Jürgens rútil sám na bránu, lenže pred brankárom tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 66. minúte aktívny Jürgens hlavičkoval tesne vedľa. O sedem minút Hladíkov center Selecký hlavou vrátil na stred veľkého vápna, odkiaľ Chrien strelou pomedzi nohy domáceho obrancu a gólmana otvoril skóre – 0:1. V 85. minúte Gruszkowski spoza šestnástky minul bránu. Po minúte Barišić pohotovým zakončením mieril vedľa bližšej tyče. V 88. minúte Ramadan vyslal padajúcu strelu a Frühwald ju aj za pomoci brvna nepustil za svoj chrbát. V druhej nadstavenej minúte bola Hladíkova strela tečovaná vedľa vzdialenejšej žrde. O dve minúty neskôr Frühwald zneškodnil pokus Andzouanu. Ružomberok ubránil tesné vedenie 1:0 a postúpil do semifinále, ktoré sa už bude hrať na dve stretnutia.