15.10.2024

Naši hráči sa predstavili v reprezentačných výberoch

V prvej polovici októbra mala slovenská „dvadsaťjednotka“ na programe prípravné stretnutia a tím SR “19“ odohral v Luxembursku prvú fázu kvalifikácie ME. V obidvoch výberoch mal zastúpenie aj náš klub.

Futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov najskôr vyhrala v Nitre nad Gréckom 2:1 a následne v Dunajskej Strede zdolala Wales 4:2. Alexander Selecký hral v prvom súboji do 59. minúty a v druhom prišiel do hry v 87. minúte. Adam Tučný odohral úvodný polčas druhého merania síl. Viac informácií zo zápasov nájdete TU.

Slovenská „devätnástka“ zvládla vstup do prvej fázy kvalifikácie ME, keď zdolala domáce Luxembursko 2:1 a následne aj Severné Macedónsko 3:0. Po týchto dueloch už mali mladí Slováci zaistený postup do druhej fázy ME a s prvou fázou sa rozlúčili prehrou s Lotyšskom 0:2. Samuel Pavlík prišiel do hry v súboji so Severným Macedónskom v 89. minúte a následne odohral celý zápas s Lotyšskom. Viac informácií zo stretnutí nájdete TU.

Zdroj: futbalsfz.sk