30.8.2024

Oliver Luterán: „Je to obrovská škoda“

Po domácej odvete play-off Konferenčnej ligy UEFA s FC Noah, kedy Ruža síce zvíťazila 3:1, no nestačilo to na postup, sa s nami podelil o svoje pocity autor úvodného presného zásahu Oliver Luterán.

Ružomberčania vedeli, že ich po prehre v Arménsku čaká veľmi náročná úloha a to dohnať trojgólovú stratu. S chalanmi v šatni sme si povedali, že chceme na nich vybehnúť, chceme dať prvý gól a môže to byť hocijaký zápas, čo sa aj potvrdilo. Mali sme si to ale uhrať skúsene a možno sme mali ísť do predĺženia, pretože boli o jedného menej. Nemali toľko síl. Takže myslím si, že by sme zvládli tento zápas a postúpili by sme do skupiny,“ skonštatoval ružomberský stredopoliar.

Práve Oliver Luterán zavelili k obratu, keď v 9. minúte veľmi peknou strelou z hranice veľkého vápna vymietol pavučinu z horného rohu súperovej brány. Teší ma to, ale viac by ma tešilo, keby som nedal gól a postúpili by sme, ako keď som dal gól a prakticky je to na nič,“ spomenul si autor presného zásahu na pekný moment štvrtkovej odvety.

Následne sa prihlásili o slovo hostia. Ružu viackrát podržal Tomáš Frühwald, ktorému v jednom prípade pri strele Virgila Pinsona pomohla žrď. Na konci polčasu zvýšil Jan Hladík nekompromisnou strelou na 2:0. Po zmene strán opäť najskôr hrozil súper, ale v 70. minúte prienik Jana Hladíka zastavil Pablo Santos len za cenu svojej druhej žltej karty v stretnutí a pokutového kopu, ktorý premenil Martin Boďa, čím dorovnal stav dvojzápasu.

Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby však prišla studená sprcha, keď skóroval striedajúci Mathues Aias a opäť boli vo výhode hostia. Aj za stavu 3:1 sme to tam všetci tlačili. Mali sme dobré šance, len škoda, že sa to neodrazilo bližšie k nám alebo do lepšej streleckej pozície. Hovorím, mali sme na dosah veľký úspech, ale musíme sa z toho poučiť, ísť ďalej, sústrediť sa na ligu a budúci rok zopakovať tento krok,“ povedal Oliver Luterán.

Napriek obrovskej snahe sa už mužstvu spod Čebraťa nepodarilo skórovať a aj keď už chvíľami jednou nohou prekračovalo brány hlavnej fázy Konferenčnej ligy UEFA, napokon sa Ruža po výhre 3:1 musela rozlúčiť s pohárovou Európou. „Po konci zápasu sa to hodnotí veľmi ťažko, lebo myslím si, že sme to mali najlepšie možne rozbehnuté. Dobehli sme stratu z prvého zápasu, do toho červená karta. Sám neviem čo sme spravili s tým koncom, ale hodnotí sa to veľmi ťažko, pretože to je obrovská škoda. Mali sme na dosah obrovský úspech pre klub, pre Slovensko. Je to obrovská škoda,“ smutne dodal futbalista obliekajúci dres s číslom štyri.