28.3.2025

Preview: Po reprezentačnej prestávke privítame doma Skalicu

V sobotu 29. marca 2025 o 15:30 odohrá Ružomberok domáci zápas tretieho kola nadstavbovej časti Niké ligy so Skalicou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Norbertom Hrnčárom.

Po zatiaľ poslednom ligovom vystúpení v Michalovciach, ktoré sa skončilo prehrou tímu spod Čebraťa 1:2, prišla na rad reprezentačná prestávka. „Dá sa povedať, že sme spravili všetko to, čo sme chceli. Bola to kombinácia tréningu na ihrisku. Bola to kombinácia aj mentálneho povzbudenia a nastavenia do najbližšieho obdobia,“ zhrnul tréner priebeh týchto dvoch týždňov.

Ruža sa so ziskom dvadsiatich bodov nachádza v ligovej tabuľke na predposlednom jedenástom mieste. Stráca jedno víťazstvo na desiaty Trenčín a rovnako tri body ju delia aj od poslednej Dukly Banská Bystrica. V sobotu doma privíta Skalicu, ktorá má na svojom konte dvadsaťpäť bodov a je na deviatej pozícii. Samozrejme je všetkým jasné, že každý nasledujúci zápas bude extrémne dôležitý. Snažili sme sa po taktickej stránke pripraviť mužstvo tak, aby chalani zvládali úlohy na ihrisku, ale bude to hlavne o emócii. Musíme dokázať sami sebe, že sme dobré, silné mužstvo a že sa dostaneme z tejto situácie,“ odhodlane skonštatoval Norbert Hrnčár.

Liptáci si s tímom zo Záhoria v aktuálnom ročníku zmerali sily dvakrát, pričom v obidvoch súbojoch základnej časti Niké ligy mala napokon viac dôvodov na spokojnosť Skalica, keďže Ružomberčania s ňou prehrali doma 1:2 a na jej pôde 0:1. „So Skalicou sme už hrali zápasy. Vzájomne sa poznáme. Rozdiely, či už výkonnostné alebo bodové, sú malé. Naozaj teraz je našou úlohou urobiť maximum pre to, aby sme tento zápas zvládli,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Skalici v doterajšom priebehu jarnej časti výrazne pomohla séria bez inkasovaného gólu, keď síce na úvod Dunajská Streda trikrát napla sieť za chrbtom brankára Martina Junasa, no v následných piatich súbojoch gólman Záhorákov udržal čisté konto. Ružomberok potrebuje túto sériu prerušiť. „Ak chceme byť úspešní, musíme dať gól. Je to dobre brániace mužstvo, ale ako hovorím, ak chceme zvládnuť zápas, bez gólu to nepôjde,“ dodal Norbert Hrnčár.

Pozvánku na sobotný duel nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Voyo. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Ján Kmeť, Rudolf Maškurica, Jozef Bedej

ZDIEĽAJ ČLÁNOK