25.8.2024

Domáca remíza s Michalovcami + FOTO, VIDEO

V nedeľu 25. augusta 2024 odohral Ružomberok domáci zápas piateho kola Niké ligy s Michalovcami.
2:2 (0:1)
Štadión MFK Ružomberok
5. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Zemplín Michalovce

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš (73. Boďa) – Chobot, Múdry (46. Lavrinčík), Luterán, Selecký – Kelemen (46. Hladík), Jackuliak (46. Domonkos), Gerec (56. Chrien)

MFK Zemplín Michalovce: P. Lukáč – L. Šimko, Taraduda, Dzotsenidze, Žofčák – Bednár, Zubairu – Marcin (58. Kyziridis), S. Danko (79. Shimamura), Adekunle (66. van Kessel) – Acosta

Góly: 81. Chrien, 90.+1 Boďa (z 11m) – 41. a 49. Adekunle

Žlté karty: 14. Taraduda, 83. Shimamura, 84. P. Lukáč

Rozhodovali: Choreň – Straka, Vitko

Diváci: 978

Prvá vážnejšia šanca prišla v 24. minúte, kedy si Gerec nabehol na dlhý Mojžišov aut, lenže tiesnený hlavou minul vzdialenejšiu žrď. O dve minúty Múdreho center z priameho kopu odvrátili hostia pred Gabriela, ktorý prihral Kelemenovi do veľkej príležitosti, no ružomberský útočník vypálil nad brvno. V 33. minúte Gabriel mieril spoza veľkého vápna vedľa bližšieho horného rohu. O osem minút prišiel trest za nevyužité šance, keď sa Ťapajovi nepodarilo zachytiť Marcinov center a loptu dokopol do odkrytej brány Adekunle Issa – 0:1.

Do druhého dejstva vstúpili Liptáci s tromi striedaniami a snahou o rýchle vyrovnanie. To však neprišlo. Naopak, v 49. minúte Dankovu strelu vyrazil Ťapaj pred seba, kam si nabehol Adekunle Issa a nekompromisnou dorážkou si pripísal druhý gól v stretnutí – 0:2. O deväť minút mohol byť aktívny Adekunle Issa ešte spokojnejší, lenže z väčšej vzdialenosti tesne minul domácu bránu. V 62. minúte Danko mieril vedľa bližšej žrde. Vzápätí Ťapaj vyrazil strelu Kyziridisa z hranice veľkého vápna. Potom už prišli chvíle domáceho mužstva. V 67. minúte Domonkos pálil tesne nad. O osem minút Boďova hlavička minula horný roh. V 77. minúte Hladík prudko vystrelil spoza šestnástky tesne nad brvno. O štyri minúty si Chrien nabehol na Chobotov center a hlavou prekonal Lukáča – 1:2. Na konci riadnej hracej doby získali Ružomberčania pokutový kop, ktorý pohodlne premenil Boďa – 2:2.

Počas nadstaveného času sa obidva tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najskôr Boďa zblízka usmernil Chrienov center tesne nad brvno a úspech neslávili ani ďalšie nebezpečné lopty smerujúce pred bránu hostí. Následne Arevalo rozvlnil sieť z ofsajdovej pozície a tak jeho presný zásah nemohol platiť. Bodku za stretnutím dalo zakončenie aktívneho Arevala, ktoré chytil Ťapaj. Duel sa skončil remízou 2:2.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Dnes výnimočne začnem hodnotiť zápas od konca. Som rád, že chlapci ukázali správnu mentalitu, prístup a nastavenie. Išli sme za vyrovnaním. Urobili sme pre to maximum. Myslím, že sme sa dosť zlepšili v prípravnej fáze, v natiahnutí si súpera, otvorení si ho a v dostávaní sa do finálnej tretiny, ale ani tam sme neboli takí presní, akí by sme mohli byť. Strašne moc nepresností a nekvalitných riešení. Myslím si, že z tohto zápasu sa dalo vyťažiť viac. Keď ale pôjdem od začiatku, chceli sme zápas dobre rozbehnúť, priviesť si výsledok, byť aktívni, dobre napádať, ale myslím si, že už aj tie prechody, na ktoré sme viac chceli hrať v prvom polčase sa nám nedarili. Končili sme pred šestnástkou, nekvalitným centrom alebo sme trafili prvého hráča. Nešla nám ani prípravná fáza. Robili sme zlé, pomalé riešenia. Chýbala tomu ľahkosť, čo sa možno dá pochopiť pri tom programe aj v tej zostave, ale chceli sme z toho vyťažiť viac. Myslím si, že ten druhý gól, rovnako ako prvý, nemusel prísť, ale to k tomu patrí. Michalovce vyťažili maximum. Boli efektívni, kvalitní v zakončení a neustále nás ohrozovali, hnevali. Tento zápas sme mali viesť a uhrať inakšie, ale bohužiaľ k futbalu patria aj také zápasy. Je to škoda.“

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): „Samozrejme mám trpkú príchuť. Siahali sme na tri body, ale ten VAR, to posudzovanie rúk, neviem ako to mám nazvať. Niekedy je ruka, niekedy nie je ruka. Ja sám neviem. Ak toto má byť ruka, čo bola teraz ruka, tak čo malo byť pred týždňom, čo u nás mal hráč Dunajskej Stredy čistú ruku? Ja to nechápem. Mám taký pocit, že sa to uberá zlým smerom. Keď niekto nechce vidieť Michalovce v lige, my budeme bojovať ďalej až do konca. Samozrejme súper mal kvalitu. V druhom polčase tam prišli hráči, ako o tom potom, ale mám takú trpkú príchuť. Poviem to tak, ako to cítim. Dnes sme boli efektívni. Súper prestriedal, prišli kvalitnejší hráči. Mali tam tlak. Škoda prvého gólu, čo sme dostali, lebo prišiel trošku skoro. Možno keby sme vydržali do 85. minúty, by sa to podarilo. Súper mal veľa nakopávaných, centrovaných lôpt. To sme neustrážili. Takže bolo vidieť, že má kvalitu, ale zase ku koncu zápasu môžem chlapcom poďakovať. Išli na dno síl. Sme v takej situácii, v akej sme. Dokonca sme siahali na víťazstvo do poslednej sekundy. Škoda, že sme to nevyužili. Mohli sme byť šťastnejší. Pre nás je každý bod dobrý, ale ako som spomenul to predtým, mám takú príchuť, ale už sa k tomu nejdem vracať. Želám Ružomberku, aby sa vo štvrtok v odvete ešte pokúsil niečo uhrať.“