Vo štvrtok 29. augusta 2024 odohral Ružomberok domácu odvetu play-off Konferenčnej ligy s arménskym klubom FC Noah.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Gomola (66. Domonkos), Lavrinčík, Luterán, Selecký (81. Madleňák) – Hladík, Chrien, Chobot (66. Boďa)

FC Noah Yerevan: Chancharevich – Miljković, Goncalo Silva, Santos, Thórarinsson – Gamboš (62. Manvelyan), Sangaré, Oulad Omar (62. Dashyan, 90.+2 Muradian) – Ferreira (77. Mendoza), Gregório (77. Aias), Pinson

Góly: 9. Luterán, 45.+2 Hladík, 71. Boďa (pen.) – 88. Aias

Žlté karty: 13. Hladík, 64. Gomola – 40. Oulad Omar, 51. Miljković, 57. Santos, 64. Dashyan, 70. Chancharevich

Červená karta: 70. Santos (po druhej žltej)

Rozhodovali: Beaton – McFarlen, Potter

Diváci: 2535

Pred mužstvom spod Čebraťa stála veľmi náročná úloha, keďže prvý duel v Arménsku prehrali 0:3. Hnaní výborne fandiacim fanklubom Concordia 1906 však od úvodu zavelili do útoku. V 9. minúte sa Luterán preštrikoval k strele a nádherným zakončením z hranice veľkého vápna do horného rohu otvoril skóre – 1:0. O desať minút prišli chvíle hostí, keď Frühwald vyrazil Gambošovu strelu na rohový kop, po ktorom domáci gólman upratal zakončenie Pinsona na ďalší roh a následne Gregório hlavičkoval nad brvno. V 39. minúte pálil Pinson a Frühwaldovi pomohla aj bližšia žrď. Nasledoval rohový kop a po ňom Goncalo Silva mieril tesne vedľa bližšej žrde. V 41. minúte Selecký našiel pred bránou Chriena, no ten hlavičkoval nad brvno. Prebiehal nadstavený čas, keď Chrienov center Gomola pristavil Hladíkovi a ten nekompromisne zvýšil na 2:0.

Na začiatku druhého dejstva Mojžiš riskantne odvrátil loptu popri žrdi vlastnej brány. V 53. minúte Sangaré vystrelil spoza šestnástky k žrdi. Frühwald vyrazil jeho strelu a následne si aj za pomoci ružomberskej defenzívy poradil s dorážkami hostí. O šesť minút Chrien vystrelil z vnútra veľkého vápna tesne nad. V 70. minúte sa Hladík rútil do šance a Santos ho zastavil len za cenu svojej druhej žltej karty v zápase a pokutového kopu. Liptáci tak mali okrem jedenástky aj výhodu početnej prevahy v ďalšom priebehu stretnutia. Nariadenú penaltu premenil Boďa – 3:0. Ruža v tomto momente vyrovnala skóre dvojzápasu a snažila sa o postupový gól. V 85. minúte Lavrinčíkov nebezpečný center chytil Chancharevich. Počas domáceho náporu prichádzali aj protiútoky hostí. V 87. minúte ešte Aias mieril po Pinsonovej prihrávke tesne vedľa, no už po minúte skóroval hlavou – 3:1.

Šesť nadstavených minút bolo v znamení obrovského ružomberského tlaku a celý štadión hnal mužstvo spod Čebraťa. Strelu Domonkosa vyrazil Chancharevich a Hladíkove zakončenie zblokovali hostia na rohový kop. Pri sérii rohov nechýbal v šestnástke ani domáci gólman Frühwald, no štvrtý gól sa už Ružomberčanom nepodarilo streliť a tak napriek veľmi sympatickému výkonu skončili tesne pred bránami vytúženej hlavnej fázy Konferenčnej ligy UEFA.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Zápas sme začali tak, ako sme si naplánovali. Mali sme skvelý úvod. Chlapci plnili skoro všetky plány, ktoré sme si zadali pred zápasom – doniesť ťažisko hry pred ich bránu a tam byť nebezpeční. Z toho pramenil aj skorý gól. Myslím si, že sme po úvodnom nástupe v polovici prvého polčasu trošku zmenili spôsob hry, keď už ten rýchly prechod nebol tak efektívny. Chlapci dobre zareagovali a zase sme sa snažili hru viac prenášať, otvárať a to sa chlapcom darilo. Prvý polčas sme perfektne zavreli gólom na 2:0. Pokračovali sme v druhom polčase. Myslím si, že ten gól z penalty a to, čo tomu predchádzalo, že sme dobre išli do tej už unavenejšej obrany. Rozohrávka od gólmana, rýchly prechod, nábeh, to čo sme chceli sme všetko splnili. Zápas sa nám takto otvoril, oddreli sme si to, priklonili na našu stranu a v závere sme si to nechali pretiecť pomedzi prsty. Je to obrovské sklamanie.“