25.7.2024

Napriek veľkým šanciam prehra s Trabzonsporom + FOTO

Vo štvrtok 25. júla 2024 odohral Ružomberok úvodný domáci súboj druhého predkola Európskej ligy s tureckým Trabzonsporom.
0:2 (0:1)
Štadión MFK Ružomberok
2. predkolo
MFK Ružomberok vs Trabzonspor A.Ş.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (56. Boďa) – Gomola (74. Domonkos), Luterán, Lavrinčík (74. Múdry), Tučný – Hladík (82. Kelemen), Chrien, Chobot (46. Gerec)

Trabzonspor A.Ş.: Cakir – Tufan, Mendy, Denswil, Elmali – Lundstram, Günes (67. Canak) – Višća (87. Nwakaeme), Bardhi (Baniya), Trézéguet (80. Oršić) – Dragus (67. Destan)

Góly: 39. Trézéguet, 90+1. Canak

Žlté karty: 51. Gomola – 86. Elmali

Rozhodovali: Dankert – Koslowski, Rohde (všetci Nemecko)

Diváci: 4544

Liptáci začali s favorizovaným súperom nebojácne a do prvej výraznejšej šance sa dostal v 5. minúte Chobot, lenže mieril nad brvno. O tri minúty Dragusovu strelu zblokoval Gabriel. V 10. minúte Chobot naservíroval loptu Hladíkovi, no jeho strelu zblízka zneškodnil Cakir. O osem minút získali Ružomberčania rohový kop. Po Tučného centri sa napokon dostal k lopte Lavrinčík a jeho strelu spoza šestnástky vyrazil Cakir. V 24. minúte Gomola hlavičkoval zblízka tesne vedľa. O tri minúty Chobot v ďalšej veľkej šanci vypálil nad brvno. V 36. minúte Hladík našiel Tučného, no aj on vystrelil vysoko nad. O minútu na opačnej strane ihriska Günesovu strelu z uhla vyrazil Frühwald. V 39. minúte udreli hostia, keď Trézéguet v šanci nezaváhal a otvoril skóre – 0:1. Po troch minútach sa snažil o odpoveď Tučný, no jeho strelu smerujúcu k bližšej žrdi vyrazil Cakir.

V 50. minúte zahrávali Liptáci rohový kop. Center hostia odvrátili až pred Gomolu, ktorý z veľkej vzdialenosti vypálil pod brvno a Cakir musel zasahovať. O dve minúty Bardhi z priameho kopu strieľal tesne nad brvno. V 55. minúte Dragus spoza šestnástky namieril vedľa brány. Po chvíli strelu Trézégueta vyrazil Frühwald na rohový kop, po ktorom Višća pálil nad brvno. V 60. minúte si domáci gólman poradil s Bardhiho zakončením zblízka. O dve minúty mohol výborne fandiacich domácich priaznivcov potešiť Tučný, lenže spoza šestnástky namieril tesne vedľa bližšieho horného rohu. V 64. minúte sa rútil do šance Gerec, ale jeho strelu nohou vyrazil Cakir. O dve minúty po rohovom kope Malého strelu zblízka vyrazil Cakir. V 71. minúte Tufan prihral na Bardhiho, ktorý minul vzdialenejšiu žrď. Po šiestich minútach Trézéguet mieril spoza šestnástky tesne vedľa. V 79. minúte sa Boďa šikovne preštrikoval k strele z uhla, no loptu zastavila vzdialenejšia tyč. Ružomberčania sa naďalej snažili o vyrovnanie a neraz zatlačili svojho súpera, ale na začiatku nadstaveného času prišiel druhý gól hostí, keď Canak zatočil loptu spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi a uzavrel skóre na konečných 0:2.

Napriek veľmi sympatickému výkonu a množstvu šancí domáceho mužstva má tak pred odvetou v Turecku dvojgólový náskok favorizovaný súper. Pochvalu za výborné celozápasové fandenie si zaslúži náš fanklub Concordia 1906.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme vstúpili trošku nervózne. Každú získanú loptu sme stratili a nevyzeralo to s nami nejako zaujímavo, ale myslím si, že to bola otázka nejakej nervozity. Potom po dákych desiatich minútach sme do toho dobre vstúpili. Získavali sme kontrolu nad našou hrou a nad postupným útokom. Myslím, že to všetko vychádzalo z toho ako sme boli kompaktní a pracovití v defenzíve. Ako sa nám darilo nedostávať náš blok dole, nedostávať nízko, nerozťahovať sa. Myslím si, že z toho pramenilo množstvo ziskov, množstvo prechodov a mohli sme z toho vyťažiť nejaký gól. Boli tam dve situácie, kedy keby sme zavierali zadnú tyč tak ako máme, skóre mohlo vypadať inakšie. Myslím si ale, že sa chlapci do toho dostali. V druhom polčase sme to potrebovali trošku zmeniť a ísť aj do rizika. Išli sme len na dvoch stopérov. Snažili sme sa vytvoriť väčší tlak na ich stopérsku dvojicu. Mali sme hluchú pasáž päť až sedem minút, kedy sa nám to veľmi nedarilo. Chlapci si na to potrebovali zvyknúť. Museli sme lopty dostávať rýchlo hore, pretože sme dohrávali s dvomi stopérmi. Na krajných obrancoch sme mali krídla a mali sme jedného defenzívneho stredného stredopoliara. Bolo tam veľa ofenzívnych hráčov. Chceli sme to oproti prvému polčasu viac spriamočiariť, zjednodušiť a byť kolmejší. Myslím, že sa to darilo v niektorých pasážach a pramenili z toho šance. V závere sa ukázal rozdiel kvalít medzi nami a súperom, že sme potrebovali veľmi veľa šancí a nič sme z toho nevyťažili. Súperovi stačilo málo a vyťažil z toho skoro maximum. Mrzí nás to, pretože si myslím, že dnes sme boli blízko k oveľa lepšiemu výsledku. Škoda, že naša organizácia nebola odmenená lepším výsledkom, pretože chlapci by si to zaslúžili. To je asi ten rozdiel medzi týmito dvomi tímami. Je to obrovská škoda.“