24.9.2024

Po obrate skóre výhra nad Komárnom + VIDEO

V utorok 24. septembra 2024 odohral Ružomberok v Zlatých Moravciach dohrávku štvrtého kola Niké ligy s Komárnom.
1:2 (1:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
4. kolo, 18:00
KFC Komárno vs MFK Ružomberok

KFC Komárno: Trefil – Sluka (60. Sliacky), Rudzan, Pillár, Diviš – Tamás (60. Špalek), Žák, Ožvolda (72. T. Németh), Šmehyl – Špyrka (80. Bayemi) – Voleský (72. T. Tóth)

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Selecký (55. Madleňák) – Gomola (55. Tučný), Lavrinčík, Múdry, Chobot (46. Huf) – Hladík, Chrien (82. Köstl), Domonkos (82. Luterán)

Góly: 3. Malý vl. – 56. Huf, 79. Lavrinčík (z 11m)

Žlté karty: 40. Pillár, 51. Žák, 90.+1 Šmehyl – 90.+4 Huf, 90.+5 Tučný

Rozhodovali: Očenáš – Ferenc, Halíček

Diváci: 460

Už v 3. minúte získalo Komárno rohový kop. Pillárova hlavička po Slukovom centri nešťastne trafila Malého, od ktorého sa odrazila do siete – 1:0. Po minúte Lavrinčík našiel centrom z priameho kopu Gabriela, no ten hlavičkoval nad brvno. V 14. minúte Žákov pokus z mierneho uhla chytil Ťapaj. O osemnásť minút Selecký v šanci minul bližšiu žrď. V 34. minúte Gomolove zakončenie vyrazil Trefil. Na konci polčasu Tamas namieril tesne vedľa bližšej žrde.

Hneď na začiatku úvodného dejstva to Žák vyskúšal z uhla, ale neprekvapil Ťapaja. V 50. minúte Chrien hľadal pred domácou bránou tiesneného Hladíka, ktorému sa nepodarilo zblízka prekonať súperovho brankára. Po šiestich minútach si striedajúci Huf nabehol na Hladíkovu prihrávku a pripísal si svoj prvý gól v Niké lige – 1:1. V 60. minúte Ožvolda nebezpečne vypálil spoza veľkého vápna, no jeho strelu zneškodnil Ťapaj. O dve minúty brankár hostí chytil pokus Sliackeho spoza šestnástky. V 69. minúte Žák vo veľkej šanci tesne minul bližšiu tyč. Po štyroch minútach Hufovu hlavičku zastavila žrď. Následne získali Ružomberčania pokutový kop, no Chrienovu strelu z bieleho bodu vyrazil Trefil. O chvíľu bol však v šestnástke faulovaný Gabriel a opäť nasledovala jedenástka, ktorú tentokrát bez problémov premenil Lavrinčík – 1:2. V 84. minúte Sliacky spoza obrancu tesne minul bližšiu tyč. O šesť minút Gabriel po Tučného rohu prudko hlavičkoval na bránu, lenže Trefil vyrazil loptu. Počas nadstaveného času sa domáci snažili o vyrovnanie. Rudzan však pálil nad brvno a Divišova prudká strela po rohovom kope si taktiež nenašla cestu medzi žrde. Ruža tak zvíťazila nad Komárnom 2:1.