18.7.2024

Po tesnej prehre postupujeme do druhého predkola Európskej ligy

Vo štvrtok 18. júla 2024 odohral Ružomberok v Kazachstane odvetu prvého predkola Európskej ligy s domácim tímom FC Tobol Kostanaj.
1:0 (1:0)
Centrálny štadión Kostanaj
1. predkolo
FC Tobol Kostanaj vs MFK Ružomberok

FC Tobol Kostanaj: Pokatilov – Gabaraev, Miladinović, Ndiaye – Tapalov, Mosiashvili (62. Costa), Essien, Chesnokov – El Messaoudi – Henen (75. Zhumashev), Ivanović

MFK Ružomberok: Frühwald – Köstl, Malý, Mojžiš (70. Maslo) – Luterán, Lavrinčík, Múdry, Domonkos – Hladík (90.+1 Boďa), Kelemen (46. Tučný), Chrien (79. Gerec)

Gól: 8. El Messaoudi

Žlté karty: 45.+2 Henen – 76. Malý, 88. Tučný

Už v 8. minúte otvoril skóre El Messoudi – 1:0. Vzápätí mal veľkú šancu na vyrovnanie Domonkos, lenže jeho nebezpečnú strelu vyrazil Pokatilov a po následnom rohovom kope Malý hlavou minul bránu. V 11. minúte síce Henen prekonal Frühwalda, no tento gól neplatil pre ofsajd. O päť minút Tapalovu strelu zblízka vyrazil brankár hostí. V 39. minúte Tapalov vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. V závere polčasu domáci pritlačili a pohrozili aj dvomi nebezpečnými rohovými kopmi, no ružomberská defenzíva ich ustála.

V 53. minúte Chesnokov krížnou strelou trafil vzdialenejšiu žrď. O štyri minúty Henen z uhla rozvlnil sieť na ružomberskej bráne z vonkajšej strany. V 59. minúte unikajúci Chrien prekonal domáceho gólmana, no jeho presný zásah neplatil pre ofsajd. Vzápätí na opačnej strane Talapov zblízka minul bránu. V 62. minúte El Messaoudi vo veľkej šanci mieril tesne vedľa. O šesť minút zahrávali hostia rohový kop, po ktorom nasledovala strela Lavrinčíka spoza šestnástky nad domácu bránu. V 69. minúte Costovu strelu z hranice veľkého vápna vyrazil Frühwald. Vzápätí na opačnej strane Múdry mieril spoza šestnástky tesne vedľa. V 74. minúte Chrien usmernil prudký center len nad brvno. O dve minúty získali Liptáci priamy kop. Tučného center zblokovali domáci pred Köstla, ktorý spoza obrancov mieril nad. V 78. minúte Costa preveril Frühwalda pokusom z väčšej vzdialenosti. Po troch minútach strelu El Messoaudiho vyrazil Frühwald a následne Chesnokov hlavičkoval zblízka tesne vedľa. V 83. minúte Ededem spoza šestnástky pálil nad brvno. Po minúte Ivanovićovu strelu z uhla vyrazil Frühwald. V 85. minúte si brankár hostí poradil so zblokovaným pokusom Zhumasheva. O tri minúty Chesnokov mieril z hranice veľkého vápna tesne nad.

Ružomberok síce prehral na štadióne v Kostanaji 0:1, no v súčte skóre obdivoch zápasov vyhral v pomere 5:3, vďaka čomu postúpil do druhého predkola Európskej ligy. Úvodný duel druhého predkola s tureckým Trabzonsporom odohrá mužstvo spod Čebraťa na svojom trávniku vo štvrtok 25. júla 2024 o 18:30.