14.6.2024

Príprava: Na úvod víťazstvo

V piatok 14. júna 2024 odohral Ružomberok v Turanoch prvé stretnutie v prebiehajúcej letnej príprave s Humenným.
4:0 (3:0)
MŠK Turany
Príprava
MFK Ružomberok vs FK Humenné

MFK Ružomberok: Sokol – Mojžiš, Gabriel, Tučný, Halabrín, Lavrinčík, Krištof, Kelemen, Chrien, Hladík, Boďa

Striedali: Marek, Domonkos, Múdry, Luterán, Chobot, Gerec, Jendroľ, Jackuliak, Švehla, Malý

FK Humenné: Bréda (65. Páriš) - Zlacký, Vasiľ, Komjatý (25. Maschenko), Maťaš, Dzurík (19. Kandala), Balica, Šuľák (46. Gonchar, 87. Mareček), Streňo (87. Škovranko), Veneranda (87. Šefčík), Voitiuk

Góly: 10. Tučný, 19. Kelemen, 32. Lavrinčík, 84. Gerec

Rozhodovali: Batiz - Matej, Varga

Mužstvo spod Čebraťa si na začiatku prípravy zmeralo sily s Humenným, ktoré sa v nedávno skončenej sezóne umiestnilo v druhej najvyššej súťaži na štvrtej pozícii. Skóre otvoril v 10. minúte Adam Tučný. Po deviatich minútach dal gól Marko Kelemen a v 32. minúte sa zapísal na streleckú listinu aj Samuel Lavrinčík. Šesť minút pred koncom riadnej hracej doby Štefan Gerec uzavrel stav stretnutia na konečných 4:0.

Ružomberčania sa už v nedeľu presunú na sústredenie do Slovinska, kde ich čakajú tri prípravné súboje. Najbližšie budú hrať v stredu 19. júna 2024 s albánskym majstrom KF Egnatia.