25.6.2024

Príprava: Ružomberok remizoval s Rapidom Bukurešť

V utorok 25. júna 2024 odohral Ružomberok posledné prípravné stretnutie na sústredení v Slovinsku s účastníkom rumunskej najvyššej súťaže FC Rapid Bukurešť.
1:1 (1:0)
Gorišnica
FC Rapid Bukurešť vs MFK Ružomberok

MFK Ružomberok: Frühwald – Köstl (60. Maslo), Malý, Gabriel, Madleňák (60. Selecký) – Lavrinčík (60. Gomola), Luterán (60. Múdry) – Chobot (60. Tučný), Chrien (60. Boďa), Domonkos – Hladík (60. Gerec)

Góly: 11. Hladík vl. - 67. Domonkos

Ružomberský gólman musel prvýkrát zasahovať v 4. minúte, kedy vyrazil strelu súpera zblízka. O osem minút získal Rapid priamy kop. Na Burmazov center si nabiehal Oaida, ktorého tiesnil Hladík alopta sa od neho nešťastne odrazila do brány – 0:1. V 15. minúte zahrávali Liptáci rohový kop, no Madleňák hlavičkoval nad brvno. Po troch minútach sa Stan rútil na bránu, lenže Frühwald vyrazil jeho strelu. V 20. minúte mali Ružomberčania šancu na vyrovnanie, lenže Domonkos hlavou neusmernil loptu medzi žrde a následnú strelu Lavrinčíka vyrazil Ungureaunu. O desať minút tiesnený Domonkos v páde vystrelil z hranice veľkého vápna nad brvno. Vzápätí na opačnej strane Burmaz preveril Frühwaldovu pozornosť, no ružomberský brankár vyrazil jeho pokus spoza šestnástky.

Hneď na začiatku druhého polčasu to vyskúšal z uhla Stan a jeho strelu chytil Frühwald, ktorý bol o chvíľu úspešný aj pri nebezpečnom zakončení Burmaza. V 54. minúte vyslal Domonkos zakončenie z väčšej vzdialenosti, ale nezaskočil súperovho gólmana. Po šiestich minútach Stan pálil zblízka a Frühwald vyrazil nebezpečnú strelu. V 67. minúte získali Ružomberčania priamy kop z výhodnej pozície. K exekúcii štandardnej situácie sa odhodlal Domonkos a zakrútil loptu do siete – 1:1. O päť minút Tučný prihral Boďovi, no ten mieril z hranice veľkého vápna nad brvno. V 85. minúte Hasani zatočil loptu tesne vedľa horného rohu. Na výsledku sa do konca stretnutia nič nezmenilo a Ruža sa rozlúčila so sústredením v Slovinsku remízou 1:1.

Najbližší prípravný duel čaká mužstvo spod Čebraťa v sobotu 29. júna 2024 o 20:00 v Liptovskom Mikuláši s domácim Tatranom.