Vo štvrtok 8. augusta 2024 odohral Ružomberok na svojom štadióne úvodný duel tretieho predkola Konferenčnej ligy s Hajdukom Split.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Gomola, Lavrinčík, Luterán (74. Múdy), Madleňák (85. Kelemen) – Hladík (68. Boďa), Chrien, Domonkos (74. Chobot)

HNK Hajduk Split: Lucic – Moufi, Uremović, Prpić, Melnjak – Kalik (60. Trajkovski), Krovinović, Pukštas (88. Sigur) – Sanyang (60. Perišić), Livaja (75. Rakitić), Sahiti (75. Durdov)

Žltá karta: 86. Uremović

Rozhodovali: Grado – Granado, Fernández (všetci Španielsko)

Diváci: 4712

Prvé pokusy mali hostia, keď v 11. minúte strieľal spoza veľkého vápna Sanyang a o štyri minúty zakončoval z mierneho uhla Sahiti, no v obidvoch prípadoch bol úspešný Frühwald. V 19. minúte mal najväčšiu šancu prvého polčasu Chrien, lenže zblízka vystrelil nad brvno.

Sedem minút po zmene strán pohrozil Uremović strieľaným centrom, ktorý zneškodnil Frühwald. V 80. minúte Krovinović vystrelil k žrdi a loptu vyrazil ružomberský gólman. O dve minúty to skúsil Chobot z ťažkého uhla, no strelu vyrazil Luci. V samom závere mohol po Chrienovom centri strhnúť víťazstvo na domácu stranu Kelemen, ale jeho hlavičku smerujúcu pod brvno chytil brankár.

Úvodný duel sa skončil remízou 0:0 a pred odvetou, ktorá sa odohrá v Splite vo štvrtok 15. augusta 2024 o 21:00, je všetko otvorené.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Myslím si, že z nášho pohľadu to bol zaujímavý zápas so súperom z pohľadu defenzívy. Tak ako odohral Hajduk posledné zápasy, tak sme boli naňho relatívne pripravení. Musím chlapcov pochváliť, že odviedli prácu hlavne v strednom bloku. V prvom polčase sme mali pasáž, kde sa vysúvali skôr po ľavej strane. S tým nás trochu prekvapili, pretože sme boli pripravení na úplne opačnú variantu. Už v priebehu prvého polčasu sme na to zareagovali. Museli sme ísť s nimi nižšie, aby sme to ubránili. Mali nejaké závary, ale nie úplne vyloženú šancu, ako mal napríklad Trabzon. Z toho pohľadu je škoda, keď prejdem do ofenzívy, že aj keď aj Hajduk bol dobre takticky pripravený, kompaktný a organizovanejší, že tento zápas bol o jednom góle, kedy sa zápas otvorí a to sa nám nepodarilo pri šanci Martina Chriena. Je škoda, že sme neotvorili zápas a súpera nedonútili otvoriť obranu. Pracovali v nej veľmi dobre. Ťažko sme sa tam dostávali hlavne z prechodov. Mali sme dobré pasáže aj v prípravnej fáze, kde sa nám darilo prehrať ich dvojicu a vyvážať lopty po otvorenejšej strane. Škoda, že sme nedotiahli nejaké príležitosti, ale myslím si, že súper dobre bránil.“

Gennaro Gattuso (tréner Hajduku Split): „Zápas bol viacmenej taký, aký sme očakávali. Ružomberok hrá veľmi vertikálne a má veľmi fyzicky silné mužstvo. Vždy má päť-šesť hráčov vpredu, ktorí behajú. Mohli sme hrať aj lepšie. Chýbalo nám hlavne tých posledných dvadsaťpäť metrov. Neboli sme dáki dobrí. Nebol to ľahký zápas, ale vrátime vám to v Chorvátsku.“