15.9.2024

Ruža doma zvíťazila nad Podbrezovou + FOTO, VIDEO

V nedeľu 15. septembra 2024 odohral Ružomberok domáci zápas siedmeho kola Niké ligy s Podbrezovou.
1:0 (1:0)
7. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs FK Železiarne Podbrezová

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš (82. Köstl) – Gomola, Luterán (90.+5 Múdry), Lavrinčík, Selecký – Hladík, Kelemen (62. Madleňák), Chobot (82. Tučný)

FK Železiarne Podbrezová: A. Danko – Koštrna, Oravec, Mrva – Chyla (56. Talakov) – Ridwan, Ďatko (82. Slávik), Š. Faško (56. Deml), Grešák (72. Smékal) – Galčík, Juritka (46. Yirajang)

Gól: 37. Hladík

Žlté karty: 85. Luterán, 90. Gabriel – 33. Š. Faško, 74. Ďatko, 77. Oravec, 85. Koštrna

Červené karty: 60. Selecký – 90.+3 Koštrna (po druhej žltej karte)

Rozhodovali: Kružliak – Košecký, Jánošík

Diváci: 1024

Liptáci začali aktívne. Už v 4. minúte Luteránovu strelu spoza veľkého vápna vyrazil Danko. O deväť minút Lavrinčíkovu loptu z priameho kopu jemne pohladil kopačkou Hladík, no neprekvapil pripraveného brankára hostí. V 14. minúte Hladík zakončoval z uhla a jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Oravec. O dve minúty na opačnej strane Galčíkov pokus na dvakrát skrotil Ťapaj. Vzápätí opäť pohrozili domáci, lenže center aktívneho Hladíka usmernil Chobot v rýchlosti nad brvno. V 20. minúte získali Ružomberčania priamy kop a Chobot zatočil loptu tesne vedľa vzdialenejšieho horného rohu. Po dvoch minútach si Ťapaj poradil s pokusom Galčíka, ktorý smeroval z uhla k bližšej žrdi. V 24. minúte Gomola našiel centrom Lavrinčíka, no hlavičku domáceho stredopoliara vyrazil Danko. O trinásť minút si aktívny Hladík vymenil loptu s Kelemenom a peknou strelou k žrdi spoza šestnástky otvoril skóre – 1:0. V 42. minúte Oravec nepustil do siete Seleckého pokus a následne Chobotov strieľaný center nenašiel adresáta pred odkrytou časťou brány. Bodku za úvodným dejstvom dala Hladíkova strela, ktorú Danko len tak tak vyrazil predtým, ako stihla preťať bránkovú čiaru.

V 57. minúte Selecký fauloval prenikajúceho Grešáka a po zásahu systému VAR bol ružomberský obranca vylúčený. Liptáci tak museli dohrávať v početnej nevýhode. V 63. minúte mohli domáci odpovedať tým najlepším možným spôsobom, keď Lavrinčík našiel centrom z priameho kopu Mojžiša, ale jeho hlavičku vyškrabal spod brvna Danko. V 66. minúte zahrávala Ruža roh. Center smeroval na bližšiu žrď, odkiaľ hlavičkoval Hladík, no brankár hostí zneškodnil jeho zakončenie. O jedenásť minút Galčík nebezpečne pálil a Ťapaj vyrazil strelu. Ten istý hráč mal šancu aj v 83. minúte, kedy ho našiel v šestnástke Yirajang, no aj tentokrát Ťapaj podržal svoje mužstvo. O štyri minúty Hladík posunul loptu Tučnému, ktorý z mierneho uhla, zoči-voči Dankovi, poslal loptu tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Počas tretej nadstavenej minúty Koštrna neudržal nervy na uzde, za čo videl svoju druhú žltú kartu v zápase a pomer síl na trávniku sa vyrovnal. Výsledok stretnutia sa nezmenil a Ružomberok doma vyhral nad Podbrezovou 1:0.

Peter Tomko (asistent trénera Ružomberka): „Tak, ako vravel kolega, úvod sme mali celkom slušný. Celkovo v prvom polčase nám vychádzali všetky veci, ktoré sme si pred zápasom dali do plánu. Bolo tam možno aj viac príležitostí na to, aby sme súperovi odskočili nielen na jeden gól. Prvý polčas sme mali plne pod kontrolou. Vychádzali nám veci hlavne v krajoch. Potom sme mali aj v pokutovom území dostatok priestoru na to, aby sme mohli navýšiť vedenie. V druhom polčase sme možno trošku išli až príliš moc do rýchlych útokov, kde sme potom spravili jednu malú chybičku, kde sme dostali loptu za obranu a prišla červená karta. Potom ale patrí pochvala celému mužstvu, ako zareagovali po červenej karte, zmobilizovali a mali úplne pod kontrolou tie situácie. Nepúšťali súpera do vyložených šancí. Práve naopak, Adam Tučný mohol na konci zápasu navýšiť naše vedenie. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene.“

Štefan Markulík (tréner Podbrezovej): „V prvom rade gratulujem domácim k víťazstvu. V prvom polčase sme nezachytili vstup do stretnutia. Mohli sme byť radi, že prvý polčas sa skončil len výsledkom 1:0. Domáci si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí. Práve to, na čo sme naše mužstvo pripravovali, taká tá agresivita a aktivita domácich, to akým spôsobom vstúpia do zápasu, tak práve v tom nás obrovským spôsobom prevýšili. S výnimkou dvoch-troch situácií sme v prvom polčase veľa neukázali. Fakt som aj ja v niektorých fázach nespoznával to mužstvo. Čo sa týka druhého polčasu, asi bol výrazne ovplyvnený červenou kartou. Paradoxne aj po tom vylúčení, síce tam boli dve-tri nejaké situácie, ktoré mohli privodiť niečo zaujímavejšie v pokutovom území, ale potrebujeme byť ďaleko lepší v ponukovej činnosti. Práve do takého hlbokého bloku chceme ďaleko viac otvoriť ihrisko, podržať trošku viac šírku ihriska, kde súper bude musieť viac behať bez lopty, viac pracovať a následne sa nám opäť otvoria nejaké priestory. Ružomberok to potom ale aj umne kúskoval a v podstate nás nepustil do nejakých výraznejších šancí. Je vidieť, že domácim z môjho pohľadu obrovským spôsobom prospela skúsenosť v pohárovej Európe. Zápasy s veľmi ťažkými súpermi. Pre nás to bola veľmi zaujímavá konfrontácia.“