15.8.2024

Ruža postupuje do play-off! + VIDEO

Vo štvrtok 15. augusta 2024 odohral Ružomberok v Chorvátsku odvetu tretieho predkola konferenčnej ligy s domácim Hajdukom Split.
0:1 (0:1)
Stadion Poljud
3. predkolo
HNK Hajduk Split vs MFK Ružomberok

HNK Hajduk Split: Lucic – Mouf (84. Antunović), Uremović, Šarlija, Melnjak (50. Diallo) – Rakitić (76. Krovinović), Livaja, Pukštas – Sanyang (50. Kalik), Trajkovski, Sahiti (76. Durdov)

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (74. Maslo) – Gomola (86. Selecký), Lavrinčík, Luterán (74. Jackuliak), Madleňák (60. Domonkos) – Hladík, Chrien, Chobot (60. Múdry)

Gól: 7. Šarlija vl.

Žlté karty: 42. Sanyang, 66. Diallo, 76. Šarlija - 54. Lavrinčík, 70. Chrien, 71. Mojžiš, 79. Múdry

Červená karta: 90.+9 Uremović

Rozhodovali: Pairetto - Berti, Vecchi

Diváci: 27205

V 7. minúte zahrávali Liptáci rohový kop, po ktorom odviedol výbornú prácu vo veľkom vápne Madleňák a Šarlija usmernil loptu do vlastnej brány – 0:1. O tri minúty sa snažil o odpoveď Sahiti, no mieril nad brvno. V 15. minúte predviedol Frühwald priam zázračný zákrok, keď vyrazil strelu Sanyanga pred Pukštasa a následne si už ležiaci na trávniku poradil aj s jeho veľmi nebezpečnou strelou. O šesť minút opäť strieľal Sanyang a jeho strelu aj tentokrát vyrazil Frühwald. V 22. minúte Trajkovski mieril spoza šestnástky nad brvno. O štyri minúty pálil spoza veľkého vápna nad brvno Rakitić. V 33. minúte Rakitić našiel centrom z rohového kopu Livaju, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. O dve minúty Sahiti vysunul Livaju a jeho strelu chytil Frühwald. V 37. minúte Trajkovski v obrovskej šanci minul bližšiu žrď. Vzápätí na opačnej strane Gomolov pokus chytil Lucic. V 40. minúte Frühwald vyrazil strelu Livaju a ustál aj dorážku Melnjaka. Počas nadstaveného času úvodného dejstva Lavrinčík poslal center od rohovej zástavky na Madleňákovu hlavu, ale zakončenie ružomberského obrancu zneškodnil Lucic.

V 60. minúte Sahiti krížnou strelou spoza veľkého vápna minul vzdialenejšiu žrď. O dve minúty Kalik zakončením z uhla rozvlnil sieť na ružomberskej bráne z vonkajšej strany. V 72. minúte po Rakitićovom rohovom kope Livaja poslal loptu hlavou nad brvno. O osemnásť minút Uremović taktiež po rohovom kope hlavičkoval nad. Ruža ustála záverečný tlak súpera a postúpila do play-off Konferenčnej ligy, kde si zmeria sily s arménskym klubom FC Noah. Ružomberok bude začínať na súperovej pôde.