29.9.2024

Ružomberok doma prehral so Skalicou + FOTO, VIDEO

V nedeľu 29. septembra 2024 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola Niké ligy so Skalicou.
1:2 (1:0)
9. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Skalica

MFK Ružomberok: Ťapaj – Köstl (85. Madleňák), Malý, Gabriel – Chobot (46. Huf), Lavrinčík, Luterán (58. Múdry), Selecký – Hladík, Chrien (58. Tučný), Domonkos

MFK Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Kopas, Černek – Mášik, M. Nagy (79. Hollý) – Matejov (79. Gaži), Alves (86. Vlasko), Morong – Leginus (58. Fábry)

Góly: 45.+1 Hladík – 75. Podhorin (z 11m), 90.+1 Selecký vl.

Žlté karty: 24. Gabriel, 53. Köstl, 56. Malý – 2. Leginus, 90.+4 Junas

Rozhodovali: Smolák – Poláček, Zemko

Diváci: 1120

Úvodné dejstvo neprinášalo veľa šancí na jednej či druhej strane. V jeho závere udreli Ružomberčania, keď si na Seleckého center nabehol Hladík a otvoril skóre – 1:0.

V 47. minúte po Lavrinčíkovom rohovom kope Malý strieľal nad brvno. O tri minúty Alves pálil nad. V 60. minúte Morong zblízka neupratal loptu do siete. Po dvanástich minútach Hladík poslal peknú prihrávku na Múdreho, ktorého strelu vyrazil Junas. Nevyužitá šanca mrzela Liptákov dvojnásobne, pretože vzápätí získala Skalica rohový kop, po ktorom prišiel faul v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Podhorin – 1:1. Následné pokusy Tučného aj Lavrinčíka spoza veľkého vápna si nenašli cestu do siete. Ružomberčania si napokon nepripísali ani bod, keď v nadstavenom čase Selecký nešťastne tečoval Krčíkovu loptu do vlastnej brány a Ruža doma prehrala 1:2.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme vstúpili relatívne slušne. Prvá polovica prvého polčasu podľa mňa nevyzerala najhoršie, ale aj tak si myslím, že sme to neboli my. Nebolo to ideálne, tak ako možno v tých predchádzajúcich zápasoch. Už v prípravnej fáze sme neboli schopní sa kvalitne dostať na útočnú polovicu, podržať tam loptu, kombinovať, dostať súpera pod dlhší tlak. Často to bolo aj po prechodoch, ale ani tie sme neriešili kvalitne. Koniec polčasu sa vyrovnal. Veľa chybami a nevynútenými stratami sme súpera púšťali nielen do prechodu, ale aj do nebezpečných situácií. Miesto toho, aby nás gól trošku ukľudnil a správali sme sa lepšie, tak myslím, že dnes sme boli strašne nekoncentrovaní, nepripravení na ten zápas. Súper nás prevýšil v bojovnosti, aktivite a dôraze. Išiel viac za víťazstvom, čo nás veľmi mrzí. Je to pre nás varovanie do ďalších stretnutí, pretože dnes to mal byť zápas, kde my máme prevýšiť súpera vo všetkých atribútoch, ale súper nás nepúšťal do nebezpečných situácií, aké sme chceli. Záver zhrnul celý ten zápas, keď sme si dali vlastný gól. Zase po veľa prepadnutiach, nedohraniach súbojov, nezavretí, jednoducho dnes sme neboli koncentrovaní a nezaslúžili sme si bodovať.“

David Oulehla (tréner Skalice): „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký súper. To sa aj potvrdilo v tom stretnutí. Napriek tomu si myslím, že v prvom polčase sme boli aktívnejším mužstvom. Hrali sme aktívne. Boli sme viac na lopte. Mali sme viac nebezpečných situácií. Stretnutie sme mali viac-menej pod kontrolou. Cítil som, že sme ho schopní zvládnuť za tri body. Bohužiaľ v samom závere sme spravili takú chybu, keď sme zle pokryli center do boxu a inkasovali sme. Myslím si, že to domácim prišlo ako z neba. Bol som zvedavý čo to urobí s mužstvom, pretože sme v situácii, kedy sa už tím ťažko zdvíha. O to viac ma prekvapilo, že som ho prakticky ani nemusel veľmi dvíhať. Cítil som tam energiu. Tak som vedel, že mužstvo pôjde minimálne po bode a že to odpracuje ďalších päťdesiat minút. Takže to bol dôležitý vstup do druhého polčasu, ktorý bol vyrovnaný. Za stavu 1:0 nás podržal Junas. To si myslím, že bola kľúčová situácia stretnutia. Keby domáci vtedy dali na 2:0, zlomili by stretnutie vo svoj prospech. Aj v druhom polčase sme boli aktívnejším, lepším mužstvom. V závere tam prišiel gól aj s nejakým šťastím, ale myslím si, že vo finále, pri súčte vecí, je to víťazstvo zaslúžené.“