V utorok 20. augusta 2024 odohral Ružomberok v Arménsku úvodný duel play-off Konferenčnej ligy s FC Noah.

FC Noah Yerevan: Chancharevich – Miljković, Goncalo Silva, Santos, Thórarinsson – Oulad Omar (68. Avanesian), Sangoré, Manvelyan (88. Petrsoyan) – Cinari (46. Pinson), Gregório (88. Aias), Ferreira (80. Mendoza)

MFK Ružomberok: Frühwald – Gomola, Maslo, Malý – Domonkos (46. Selecký), Lavrinčík, Múdry (75. Luterán), Madleňák (75. Boďa) – Hladík, Jackuliak (34. Chobot), Chrien

Góly: 3. Gregorio, 79. Manvelyan (z 11m), 90.+3 Aias

Žltá karta: 48. Lavrinčík

Rozhodovali: Kooij - Inia, Fikkert

Diváci: 3100

Hneď v úvode sa rútil do šance Ferreira, ale Frühwald umným čítaním hry a následnou reakciou zmaril jeho šancu. V 4. minúte sa pri nedorozumení defenzívy hostí najlepšie zorientoval pred bránou Gregório a poslal arménsky tím do vedenia 1:0. O sedem minút tiesnený Cinari neusmernil loptu medzi žrde. V 14. minúte Manvelyan vystrelili spoza veľkého vápna, jeho strelu vyrazil Frühwald pred seba a nebezpečnú loptu v poslednej chvíli odvrátil obranca pred nabiehajúcimi domácimi hráčmi. O dve minúty Madleňák našiel centrom Jackuliaka, ktorý hlavičkoval mimo vzdialenejšej žrde. V 17. minúte získal FC Noah rohový kop a po ňom Gregóriostrieľal tesne vedľa. O päť minút Ferreira pálil spoza šestnástky, lenžeminul horný roh. V 27. minúte Cinari mieril z väčšej vzdialenosti mimo bližšej žrde. O štyri minúty vyslal podobnú strelu aj Manvelyan. Ten istý hráč pálil v 32. minúte nad brvno. O desať minút hlavičku tiesneného Madleňáka chytil Chancharevich. V 45. minúte vyslal Gregório zblízka veľmi nebezpečnú hlavičku, ktorú vyrazil Frühwald.

V 54. minúte po zaváhaní obrany hostí Gregório trafil krížnou strelou z uhla vzdialenejšiu žrď a následne Manvelyan pálil tesne nad. O štyri minúty Oulad Omar vyslal pokus spoza veľkého vápna na stred brány, ale Frühwald bol na mieste. V 59. minúte Maslo zblokoval nebezpečnú strelu Manvelyana. O dve minúty sa rútil na bránu Hladík, lenže tiesnený poslal loptu vedľa vzdialenejšej tyče. V 64. minúte to skúsil Gregório spoza veľkého vápna k bližšej žrdi a loptu skrotil Frühwald. O tri minúty získali Liptáci priamy kop a Chobotove zakončenie chytil Chancharevich. Krátko po tejto situácii vypadlo na štadióne osvetlenie a tak bol duel prerušený na približne dvadsať minút. V 74. minúte Manvelyan pálil nad brvno. O tri minúty strieľal Miljković a jeho strelu chytil Frühwald. V 78. minúte získali domáci pokutový kop, ktorý premenil Manvelyan – 2:0. Počas nadstaveného času zahrávali domáci rohový kop, po ktorom striedajúci Aias usmernil loptu hlavou do siete – 3:0.

Ružomberok, ktorému zo zdravotných dôvodov chýbali viaceré opory, tak prehral v úvodnom súboji play-off Konferenčnej ligy 0:3. Odveta sa odohrá vo štvrtok 29. augusta 2024 o 18:30 na ružomberskom štadióne.