5.10.2024

Ružomberok prehral v Košiciach + VIDEO

V sobotu 5. októbra 2024 odohral Ružomberok na východe Slovenska desiate kolo Niké ligy s Košicami.
2:1 (2:1)
Košická futbalová aréna (KFA)
10. kolo, 18:00
FC Košice vs MFK Ružomberok

FC Košice: Šípoš – Kružliak, Gorosito (79. Jones), Krivák – Fabiš, Gallovič, Takáč (79. Zsigmund), Magda – M. Faško – Niarchos (88. Miljanić), Bokroš

MFK Ružomberok: Ťapaj – Köstl (76. Tučný), Malý, Gabriel – Gomola (61. Chrien), Lavrinčík, Múdry (83. Boďa), Selecký – Hladík, Huf (46. Mojžiš), Domonkos (76. Chobot)

Góly: 12. Faško, 31. Bokroš - 45.+3 Gabriel

Žlté karty: 54. Niarchos - 25. Köstl, 90.+1 Chrien, 90.+3 Selecký

Červená karta: 40. Malý

Rozhodovali: Choreň - Štofik, Halíček

Diváci: 2887

Prvá väčšia šanca prišla v 7. minúte, kedy Fabišovu nebezpečnú strelu zblokoval Malý. O päť minút si na Šípošov dlhý výkop nabehol Niarchos, ktorý prihral pred bránu Faškovi a ten pohotovým zakončením otvoril skóre – 1:0. V 14. minúte Bokroš vypálil spoza veľkého vápna tesne nad brvno. Po piatich minútach mali Liptáci šancu na vyrovnanie, lenže Hladík spoza obrancov minul bližšiu žrď košickej brány. V 21. minúte rozvlnil sieť Niarchos, no po preskúmaní situácie systémom VAR jeho gól neplatil. O desať minút sa však Košičania predsa len tešili z druhého presného zásahu, keď Bokroš vystrelil z hranice šestnástky k žrdi – 2:0. V 38. minúte Domonkos po Gomolovej prihrávke minul bližšiu tyč. Vzápätí Malý dostal červenú kartu za faul na prenikajúceho Niarchosa a Ružomberčania museli dohrávať v početnej nevýhode. V 41. minúte ďalší pokus domácich zneškodnil Ťapaj, ktorý si následne poradil aj so strelou Magdu zblízka. V samom závere nadstaveného času vrátil hostí do zápasu hlavičkou po rohovom kope Gabriel – 2:1.

V 50. minúte Fabiš vystrelil spoza šestnástky vedľa bližšej žrde. O dve minúty to skúšal Faško z uhla, ale Ťapaj bol pripravený a chytil loptu. V 54. minúte vybojoval Hladík priamy kop. Seleckého strelu však vyrazil Šípoš, ktorý si následne poradil aj s dvomi dorážkami aktívneho Hladíka. O šesť minút Niarchos zakončoval mimo brány. V 61. minúte Lavrinčík vypálil spoza veľkého vápna tesne nad. Po štyroch minútach získali Košičania priamy kop. Fabiš namieril z tejto štandardnej situácie pod brvno, ale nenachytal Ťapaja. V 67. minúte sa Niarchos rútil sám na bránu, lenže ružomberský brankár vyrazil jeho strelu. O tri minúty si Niarchos vymenil loptu s Faškom, no zakončenie domáceho hráča zblokoval obranca. V 86. minúte strelu Jonesa zblokoval Gabriel. O chvíľu na opačnej strane Mojžiš hlavičkoval nad brvno. V nervóznom závere, kedy sa oslabený Ružomberčania snažili o vyrovnanie, bol vylúčený aj tréner Ondřej Smetana. Stretnutie sa skončilo prehrou tímu spod Čebraťa 1:2.