28.7.2024

Ružomberok remizoval s Banskou Bystricou + FOTO, VIDEO

V nedeľu 28. júla 2024 vstúpil Ružomberok do nového ročníka Niké ligy domácim súbojom s Duklou Banská Bystrica.
1:1 (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
1. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Dukla Banská Bystrica

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Domonkos (46. Gomola), Lavrinčík, Múdry, Tučný – Gerec (56. Chrien), Boďa (56. Kelemen), Chobot (56. Hladík)

MFK Dukla Banská Bystrica: Rehák – Willwéber, Godál (84. Mensah), Klimpl (72. Hanes) – Pišoja, Ľupták (61. Brenkus), Richtárech, Hlinka, Záhumenský – Rymarenko, Malec (72. Veselovský)

Góly: 18. Boďa – 67. Rymarenko

Žlté karty: 50. Lavrinčík – 14. Ľupták, 65. Klimpl

Rozhodovali: Valent – Štrbo, Pacák

Diváci: 1329

V 10. minúte Richtárech z vnútra šestnástky neusmernil loptu medzi žrde. O osem minút Domonkos našiel centrom pred bránou Boďu a ten hlavou otvoril skóre – 1:0. V 27. minúte Záhumenský poslal nebezpečný center a Hlinka zblízka hlavičkoval tesne vedľa bližšej žrde. Po dvanástich minútach Pišoja prihral pred bránu Malecovi, ktorého strelu z bezprostrednej blízkosti chytil Frühwald. Na konci úvodného dejstva mohli Liptáci zveľadiť svoj náskok, no Domonkos hlavičkoval vedľa a o chvíľu Lavrinčík pálil z hranice veľkého vápna nad brvno.

Na začiatku druhého polčasu to skúsil Chobot spoza pokutového územia, no zakončenie smerujúce k tyči chytil Rehák. V 56. minúte Rymarenko vystrelil vedľa bližšej žrde. O tri minúty poslal Lavrinčík center z rohového kopu k bližšej žrdi, odkiaľ Chrien hlavičkoval nad brvno. V 63. minúte Chrien poslal krížnu strelu vedľa vzdialenejšej tyče a už po minúte Kelemenovu strelu zneškodnil Rehák. Po štyroch minútach prišiel trest za nevyužité domáce šance z predchádzajúcich momentov, keď Brenkus prihral na hranicu šestnástky Rymarenkovi a ten namieril presne k žrdi – 1:1. V 78. minúte Richtárech mieril nad brvno. Po štyroch minútach Tučného strelu spoza šestnástky vyrazil Rehák. Skóre stretnutia sa už nezmenilo a Ruža na úvod nového ročníka Niké ligy remizovala s Banskou Bystricou 1:1.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Mali sme dobrý vstup do stretnutia. Boli sme aktívni. Snažili sme sa súpera v tom rozostavení, v ktorom prišiel a v ktorom hral, otvárať. Mať nábehy za neho, byť nebezpeční. To si myslím, že sa nám darilo. Vyťažili sme z toho úvodný gól, ale potom sme stratili kontrolu nad hrou a plynulosť. Trošku sme nechali hrať aj hostí, čo je škoda, pretože ako vravel tréner, mali tam dve-tri nebezpečné situácie, kedy nás už mohli potrestať a hra sa vyrovnala. Pred druhým polčasom sme nabádali na niektoré situácie, ktoré nám robili problém. Myslím, že to sa zmenilo. Dobre sme vstúpili do druhého polčasu, zápas sme mali pod kontrolou. Bolo to o tom, že sme mali pridať druhý gól alebo to dohrať takticky a zodpovedne smerom dozadu. Prepadli sme v jednoduchej situácii, čo si myslím, že by sa nemalo diať a čo je obrovská škoda. Prvýkrát sa Banská Bystrica dostala k našej bráne a vyťažila z toho pekným gólom Rymarenka vyrovnanie. Keď sme sa potom snažili na nich vytvoriť tlak, tak už tomu chýbala plynulosť, ustálenosť. Už to bolo kúskované, prerušované. Škoda, že sme nedosiahli gól, myslím, že to bolo o tom, ale hlavne chovať sa zodpovedne v defenzíve, pretože si myslím, že do vyrovnávajúceho gólu sme mali hru pod kontrolou. Z toho sa musíme poučiť do sezóny a vyvarovať sa takýchto zásadných chýb.“

Marek Bažík (tréner Banskej Bystrice): „Bol to ťažký zápas. Taký sme aj predpokladali, pretože myslím si, že Ružomberok v ostatnom období potvrdzuje veľkú kvalitu. Videli sme to aj v európskych pohároch. Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase možno do zápasu vstúpil lepšie domáci tím. Strelil gól. Potom sa hra trošku vyrovnala. Mali sme dve-tri veľmi nebezpečné situácie, z ktorých mohol padnúť gól, ale išli sme do šatní s mankom. Cez prestávku sme nabádali hráčov, že potrebujeme pokračovať v aktivite. Boli sme odmenení pekným gólom Rymarenka. Potom bol zápas trošku hore-dole. Domáci prestriedali. Prišla do hry kvalita, čo sa týka horných hráčov a s tým sme mali problém. Museli sme sa viac koncentrovať na bránenie. Dopredu to už v podstate bolo len o nejakých náznakoch šancí. Nepamätám si, že by tam bola z našej strany nejaká stopercentná šanca, ale chcem pogratulovať našim chalanom. Ten bod musíme brať, pretože, ešte raz to zopakujem, hrali sme proti dobrému mužstvu. Ten bod šanujeme a vážime si ho.“