1.9.2024

Ružomberok si vezie bod z Trnavy + VIDEO

V nedeľu 1. septembra 2024 odohral Ružomberok v Trnave šieste kolo Niké ligy s domácim Spartakom.
2:2 (2:1)
City Aréna Trnava
6. kolo, 18:00
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Frelih – Holík, Sabo, Kubista, Mikovič – Zeljković – Paur (76. Ofori), Kratochvíl – Daniel (76. Pich), M. Ďuriš, Azango

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Selecký – Gomola, Lavrinčík, Múdry (74. Luterán), Madleňák (57. Chobot) – Hladík, Kelemen (74. Domonkos), Chrien (90. Jackuliak)

Góly: 9. Kratochvíl, 22. Mikovič – 45. Hladík, 62. Chrien (z 11m)

Žlté karty: 61. M. Ďuriš – 72. Hladík, 83. Domonkos

Rozhodovali: Gemzický – Vass, Bobko

Diváci: 3666

Liptáci museli ešte na poslednú chvíľu spraviť jednu zmenu v zostave, keď sa na predzápasovej rozcvičke zranil Mojžiš a nahradil ho Selecký. V 5. minúte to skúsil Kratochvíl spoza veľkého vápna, no mieril mimo brány. O štyri minúty po chybe v rozohrávke hostí získala Trnava rohový kop, po ktorom sa napokon gólovo presadil Kratochvíl – 1:0. V 18. minúte málo razantný pokus Madleňáka spoza šestnástky chytil Frelih. O štyri minúty po rohovom kope Mikovič prepálil spoza veľkého vápna všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0. V 31. minúte zakončenie Daniela z hranice šestnástky chytil Frühwald. O chvíľu Kelemen síce prekonal Freliha, no jeho presný zásah neplatil pre tesný ofsajd. V 39. minúte Zeljkovićovu strelu zblízka vyrazil Frühwald. O päť minút Hladík zužitkoval Kelemenovu prihrávku a prekonal domáceho gólmana – 2:1. Na konci nadstaveného času Mikovič vystrelil vedľa bližšej žrde.

Hneď na začiatku druhého dejstva Zeljković vypálil spoza veľkého vápna do brvna. Vzápätí na opačnej strane Hladík nahral Kelemenovi do obrovskej šance, lenže ružomberský útočník nezasiahol loptu podľa svojich predstáv. V 50. minúte Kratochvílovu strelu vyrazil Frühwald. Z následného rohového kopu poslali domáci center na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ Kubista hlavičkoval nad brvno. O štyri minúty Kratochvílove zakončenie vyrazil Frühwald a následne odvrátil nebezpečnú loptu Malý. V 56. minúte Kratochvílov krížny pokus z uhla minul vzdialenejšiu žrď. O šesť minút Ďuriš vo svojej šestnástke fauloval Malého a nariadený pokutový kop premenil Chrien – 2:2. V 65. minúte Mikovič poslal krížnu strelu tesne vedľa vzdialenejšej tyče. O trinásť minút Azango vyslal nebezpečnú loptu, ktorú spred odkrytej brány v páde odvrátil Chobot a následne pred Pichom zakročil Frühwald. Vzápätí Zeljković vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa. V 86. minúte Ofori spoza veľkého vápna minul bránu. V nadstavenom čase Azangovu strelu z uhla chytil Frühwald a stretnutie sa skončilo remízou 2:2.