11.8.2024

Ružomberok vyhral nad Trenčínom + FOTO, VIDEO

V nedeľu 11. augusta 2024 odohral Ružomberok domáci zápas tretieho kola Niké ligy s Trenčínom.
1:0 (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
3. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Frühwald – Gomola, Maslo, Gabriel (46. Malý) – Chobot, Múdry, Luterán (76. Lavrinčík), Domonkos – Kelemen (58. Chrien), Jackuliak (87. Madleňák), Gerec (58. Hladík)

AS Trenčín: Sláviček – Hájovský, Stojsavljevič, Bondarenko, Holúbek (85. Skovajsa) – Bariš (40. Ben Sallam) – Gajdoš, Zorić (76. Donkor) – Uchegbu, Ibrahim (76. Mikulaj), Sunday (85. Praženka)

Gól: 5. Múdry (z 11m)

Žlté karty: 55. Gomola, 58. Luterán – 22. Ibrahim, 43. Gajdoš

Rozhodovali: Ziemba – Pacák, Vass

Diváci: 1072

Hneď v úvode získali Liptáci pokutový kop, ktorý premenil strelou na stred brány Múdry – 1:0. V 13. minúte hráč hostí zblokoval Chobotov pokus na brvno vlastnej brány. O šesť minút Sunday vystrelil z hranice veľkého vápna, ale jeho zakončenie chytil Frühwald. V 35. minúte Gerec vysunul Jackuliaka, ktorého strelu vyrazil nohou Sláviček. Na konci prvého polčasu Ibrahim hlavičkoval tesne vedľa bližšej žrde.

V 50. minúte strelu Bondarenka po rohovom kope vyrazil nohou Frühwald. O dvadsaťjeden minút Chobot ideálne naservíroval loptu Domonkosovi, no ten pálil nad brvno. V 78. minúte na opačnej strane ihriska podobne naložil so šancou Sunday, ktorý taktiež vystrelil nad bránu. O štyri minúty Hladík poslal pred odkrytú časť brány veľmi nebezpečnú loptu, lenže tiesnený Chrien na ňu nedosiahol. V 85. minúte Jackuliak prudko vypálil tesne nad. Po minúte mali hostia šancu na vyrovnanie, ale Mikulaj hlavičkoval vedľa. Stretnutie sa tak skončilo výhrou Ružomberka 1:0.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Vedeli sme, že nás dnes čaká veľmi náročné stretnutie. Po tom štvrtku a aj preto, že sme vedeli aký súper príde. Proti väčšine tímov v lige vie kontrolovať hru, držať loptu, natiahnuť súpera, otvoriť. Ako hovorí tréner, boli to dva rozdielne štýly. Myslím si, že aj Ružomberok sa mení, ale dnes nebol ten deň. Chceli sme uspieť, bodovať a splniť naše ciele, tak dnes sme si to museli s Trenčínom rozdať trošku inak. Potrebovali sme urobiť rotáciu. Potrebovali sme dostať do hry veľa iných hráčov. Dnes hralo veľa nových hráčov v takom rozostavení, ako spolu asi ani nebudú hrať. Zvolili sme štýl hry, ktorý si myslím, že je platný na Trenčín. Som rád ako to hráči prijali, ako zamestnávali tých dvoch stopérov, ako sme hrali prvý polčas alebo celkovo celý zápas. Trenčín je náročné dobre napádať. Hráči to dnes zvládli. Mali sme na to jeden krátky tréning. Tí hráči, ktorí spolu nikdy nehrali, zvládli napádať Trenčín, dostupovať, zaberať im priestory. V druhom polčase sme ich pustili do nejakých náznakov šancí a sami sme mali dotiahnuť toho viac hlavne z tých brejkov, z centrov. V trojici sme na nich mali vytvoriť ešte väčší tlak, ale keď si vezmem, že David Jackuliak hral prvýkrát. Tri týždne v príprave bol zranený a čo dnes odbehal, odmakal a celá tá trojica. Ján Maslo po dlhej dobe vzadu. Musím zložiť klobúk pred hráčmi ako k tomu pristúpili, pretože zápasy po Európe sú nesmierne náročné, hlavne ešte pre nás, pre taký mladý, neskúsený tím. Toto bolo dôležité víťazstvo, ku ktorému sme museli pristúpiť trošku iným štýlom a rešpekt mojim hráčom ako to zvládli.“

Ilija Stolica (tréner Trenčína): „Na začiatku chcem pogratulovať trénerovi za uplynulú sezónu, pretože sa mu podaril s Ružomberkom veľký úspech a vo štvrtok mu veľmi držím palce. Dúfam, že odohrajú dobrý zápas, pretože je to veľmi dôležité pre slovenský futbal. Čo sa týka zápasu, obidva tímy chceli hrať svojím štýlom. Bolo vidieť čo chce hrať Ružomberok a čo chceme hrať my. Takže sme si to rozdali svojimi štýlmi. Prvý polčas psychologicky ovplyvnila penalta. Bola nešťastná z našej strany. Druhý polčas sme sa vrátili k našej hre. Hrali sme ako sme chceli, zaslúžili sme si streliť aspoň jeden gól. Bohužiaľ, neboli sme dostatočne precízni a efektívni v šestnástke. Myslím si, že sme si zaslúžili dať gól. Rád by som sa vyjadril k mojej žltej karte, pretože som ju opäť inkasoval. Som takýto, som tréner, ktorý vyjadruje emócie a nemyslím si, že by sme potrebovali trestať takéto prejavy, nakoľko viem zhodnotiť, kedy sú moje prejavy cez čiaru. Vtedy ich samozrejme trestajme, ale teraz si myslím, že som len využil svoje právo baviť sa so štvrtým rozhodcom a za to som inkasoval žltú kartu. Som tréner, ktorý vášnivo prežíva zápas. Potrebujeme viac vášne do nášho futbalu, nielen byť pod stresom a pod tlakom takýchto trestov.“