18.9.2024

Slovnaft Cup: Gólová explózia v druhom polčase

V stredu 18. septembra 2024 odohral Ružomberok druhé kolo Slovnaft Cupu na štadióne klubu ŠK Dynamo Diviaky.
0:9 (0:1)
ŠK Dynamo Diviaky
Pohár, 16:00
ŠK Dynamo Diviaky vs MFK Ružomberok

ŠK Dynamo Diviaky: Vaclavík (63. M. Ursíny) - R. Ursíny, Magoč, Koleno (63. Slivka), Chovanec (74. Ižip), Mandík, Jesenský, Tomahogh (60. Šarlina), Paučula, Ladňák (63. Horváth), Ďanovský

MFK Ružomberok: Ťapaj – Prekop, Maslo, Köstl – Tučný, Szolgai, Múdry (46. Boďa), Madleňák – Gerec (69. Pavlík), Huf, Domonkos

Góly: 14. a 53. Madleňák, 48. a 66. Boďa, 56. Huf, 75. a 89. Tučný, 83. Domonkos, 86. Prekop

Rozhodovali: Marhefka - Hrmo, Čajka

Diváci: 700

V základnej zostave nastúpili traja hráči, pre ktorých to bol prvý štart v ružomberskom drese – Daniel Prekop, Máté Szolgai a David Huf. Počas duelu dostal priestor aj dorastenec Samuel Pavlík. Liptáci sa od úvodu snažili potvrdiť úlohu favorita. Ich aktivita sa najskôr premietla do série rohových kopov a v 14. minúte bola odmenená úvodným gólom Mateja Madleňáka. V ďalšom priebehu prvého dejstva sa hosťom nepodarilo zveľadiť svoj náskok a najmä v závere polčasu sa smerom dopredu začínal čoraz viac odhodlávať aj súper.

Po zmene strán sa Ružomberčania postarali o gólovú kanonádu. V 48. minúte skóroval Martin Boďa, o päť minút pridal svoj druhý presný zásah Matej Madleňák. V 56. minúte si otvoril gólový účet v novom pôsobisku David Huf. Po desiatich minútach sa tešil zo svojho druhého gólu Martin Boďa. V 75. minúte skóroval Adam Tučný. O osem minút sa presadil Kristóf Domonkos. V 86. minúte okorenil gólom svoju premiéru aj Daniel Prekop. Bodku za stretnutím dal Adam Tučný, ktorý sa stal tretím dvojgólovým hráčom zápasu.

Ružomberok vyhral na štadióne účastníka 5. ligy Dynama Diviaky 9:0 a postúpil do tretieho kola Slovnaft Cupu. V ňom sa stretne s treťoligovými Podkonicami.