23.10.2024

Slovnaft Cup: Postupujeme do piateho kola

V stredu 23. októbra 2024 odohral Ružomberok v Kostolných Kračanoch štvrté kolo Slovnaft Cupu.
0:3 (0:2)
Športový areál TJ
Pohár, 14:00
TJ Kostolné Kračany vs MFK Ružomberok

TJ Kostolné Kračany: Bénes - Kováč, Habán, Trajcsik, Kása, Németh (80. Lelkes), Nagy (80. Hamar), Farkas (46. Puha), Sármány, Holík (89. Katona), Bujka (85. Maiur)

MFK Ružomberok: Luksch – Maslo, Malý (60. Köstl) – Gerec (22. Gomola), Domonkos (72. Múdry), Szolgai, Madleňák – Kelemen (60. Huf), Božik, Chobot (60. Tučný) – Boďa

Góly: 14. a 42. Boďa, 90. Tučný

Rozhodovali: Valent - Lenický, Lauer

Diváci: 832

V 14. minúte otvoril skóre Martin Boďa – 0:1. Ten istý hráč sa druhýkrát gólovo presadil v závere prvého polčasu – 0:2. Po zmene strán favorizovaní Liptáci väčšinu stretnutia kontrolovali hru. Zveľadiť skóre sa napokon podarilo v 90. minúte striedajúcemu Adamovi Tučnému – 0:3.

Ruža po výhre 3:0 postúpila cez účastníka piatej najvyššej súťaže do piateho kola Slovnaft Cupu. V tomto kole už bude mať výhodu domáceho prostredia, keď v novembri privíta na svojom štadióne ligového nováčika z Komárna.