Vo štvrtok 1. augusta 2024 odohral Ružomberok odvetu druhého predkola Európskej ligy na pôde tureckého Trabzonsporu.

Trabzonspor A.Ş.: Cakir – Malheiro, Mendy, Denswil, Elmali (84. Barišić) – Tufan (72. Bardhi), Lundstram – Višća, Canak (80. Günes), Trézéguet (80. Destan) – Dragus (71. Nwakaeme)

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (56. Köstl) – Gomola, Lavrinčík, Luterán (56. Múdry), Tučný – Hladík (80. Domonkos), Chrien (71. Chobot), Gerec (71. Boďa)

Gól: 65. Dragus

Žltá karta: 36. Canak

Rozhodovali: Minaković – Borović, Božović (všetci Srbsko)

Diváci: 26220

V 4. minúte Višća strieľal z uhla a jeho zakončenie vyrazil Frühwald. O dve minúty to skúšal Trézéguet spoza veľkého vápna, no nenachytal brankára hostí. Domáci naďalej v búrlivej atmosfére stupňovali tlak. V 12. minúte Trézéguet vyslal nebezpečnú loptu k odkrytej časti ružomberskej svätyne, kde loptu tesne minul Višća. Vzápätí pohrozili aj hostia, no tiesnený Hladík nemal priestor na razantnejšie zakončenie a Cakir nemal problém zasiahnuť. V 16. minúte Malheiro minul bránu spoza šestnástky. O dve minúty Frühwald chytil strelu Trézégueta. V 22. minúte Hladík mieril spoza veľkého vápna nad brvno. Po minúte na opačnej strane Trézéguetovu strelu zblízka vyrazil Frühwald. V 24. minúte si gólman hostí poradil so zakončením Malheira z uhla. O štyri minúty Chrien hlavičkoval tesne nad brvno. V 33. minúte mohol Gomola potrestať zaváhanie domácej defenzívy, no Cakir odčinil chybu a nenechal sa prekonať. V 35. minúte zahrávali domáci rohový kop a k zakončeniu sa dostal Malheiro, ale z hranice šestnástky mieril nad brvno. Vzápätí na opačnej strane Hladík naservíroval loptu Chrienovi, no jeho strelu zblízka vyrazil Cakir. V 38. minúte si Frühwald poradil s ďalším pokusom Trézégueta. O štyri minúty Lavrinčík mieril spoza šestnástky nad brvno. V 44. minúte Dragusovi nesadla lopta podľa jeho predstáv a minul bránu.

V 48. minúte Lavrinčík pálil spoza veľkého vápna nad brvno. O šesť minút sa Dragus rútil na bránu, lenže krížnu strelu poslal tesne vedľa vzdialenejšej tyče. V 58. minúte Gabrielovej hlavičke chýbala väčšia razancia. Po piatich minútach Gerecovu hlavičku v poslednej chvíli zblokoval Lundstram. V 65. minúte Dragus otvoril skóre strelou do vzdialenejšieho horného rohu – 1:0. O osem minút mal veľkú šancu striedajúci Nwakaem, no jeho zakončenie zneškodnil Frühwald. V 75. minúte sa prekľučkoval do šance Hladík, ale strelu ružomberského útočníka vyrazil Cakir. O päť minút Hladík potiahol útok hostí a vystrelil spoza šestnástky. Jeho pokus zblokoval protihráč. V 87. minúte Günes vystrelil tesne nad. O tri minúty Frühwald vyrazil strelu Destana na rohový kop, po ktorom Günes pálil z hranice šestnástky nad brvno. Odveta sa skončila prehrou Ružomberka 0:1. Do tretieho predkola Európskej ligy postupuje Trabzonspor, Ruža pokračuje tretím predkolom Konferenčnej ligy, v ktorom si zmeria sily s chorvátskym Hajdukom Split.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Mali sme plán byť trpezliví, kompaktní, mať dobré prechody. Byť kvalitní po zisku lopty a samozrejme pokiaľ bude súper brániť v takom rozostavení, ako bránil u nás, vôjsť mu do tých priestorov a trpezlivo si ísť za tou jednou šancou, ktorá by zlomila zápas. Prežili sme nejaké šance, takže plán nám vyšiel až na to premenenie šancí, aby sme sa dostali do zápasu, trošku súperovi skomplikovali dvojzápas a aby sme sa vrátili do hry. To sa bohužiaľ nepodarilo. Záver sa už len dohrával. Takže ak to môžem tak jednoducho povedať, prešvihli sme šancu dostať sa späť do zápasu a hrať o vyrovnávajúci gól. Do zápasu sme sa nedostali. Súperovi s tou kvalitou, aj keď dnes nejaké šance nevyužil, stačí málo na to, aby zlomil zápas a bolo po stretnutí.“