11.5.2024

V poslednom domácom súboji remíza so Žilinou + FOTO, VIDEO

V sobotu 11. mája 2024 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola nadstavbovej časti Niké ligy so Žilinou.
1:1 (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
Nadstavba, 17:30
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš – Domonkos (79. Luterán), Lavrinčík, Zsigmund (79. Múdry), Tučný (72. Jackuliak) – Chrien, Gerec (72. Boďa), Chobot (63. Selecký)

MŠK Žilina: Belko – Minárik, Stojchevski, Ndjeungoue – Ďatko (83. Hranica), Gidi, Sauer, D. Javorček (83. Adang) – Bile (72. Essomba), Jambor, Iľko (46. Bari)

Góly: 36. Domonkos – 88. Jambor

Žlté karty: 32. Chobot, 55. Mojžiš, 87. Chrien, 90.+1 Selecký – 90. Bari, 90.+2 Minárik

Červená karta: 34. Stojchvski

Rozhodovali: Marhefka – Straka, Košecký

Diváci: 1515

Prebiehala 8. minúta, keď prišla veľká šanca hostí. Jamborovu strelu vyrazil Ťapaj, nasledovali dorážky Iľka s Javorčekom a posledný menovaný mieril do žrde. O sedem minút Javorček ideálne prihral Ďatkovi, ktorého zakončenie smerujúce k bližšej tyčke vyrazil nohou domáci gólman. Následne Gidi napriahol spoza šestnástky nad brvno. V 33. minúte Stojchevski blízko svojho veľkého vápna nešetrne fauloval Zsigmunda. Po preverení situácie systémom VAR videl žilinský futbalista červenú kartu a hostia museli dohrávať v početnej nevýhode. Zároveň nasledoval priamy kop. Exekúcie štandardnej situácie sa zhostil Domonkos, ktorý otvoril skóre peknou strelou do horného rohu – 1:0.

Hneď na začiatku druhého polčasu Ďatkovu strelu vyrazil Ťapaj, zblízka ho neprekonal dorážajúci Bile a následne Jambor mieril tesne vedľa. V 51. minúte nebezpečnú strelu Gabriela zblokoval obranca ponad brvno vlastnej brány. O osem minút Bari vystrelil z hranice šestnástky nad. V 59. minúte Gerec prihral dozadu na Chriena, no jeho strelu chytil Belko. Po štyroch minútach si Domonkos pri zahrávaní rohového kopu vymenil loptu s Lavrinčíkom a vystrelil z uhla k bližšej žrdi, kde bol pripravený Belko. V 84. minúte Hranica mieril vedľa brány. O štyri minúty získali Žilinčania priamy kop a Jambor strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal na 1:1. Následne sa obidva tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bližšie k skórovaniu boli Ružomberčania, keď v druhej nadstavenej minúte Boďa prihral Jackuliakovi, lenže jeho strelu zblízka vyrazil Belko. Ruža tak v poslednom domácom vystúpení aktuálneho ročníka remizovala 1:1.

Ohlasy trénerov

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Myslím, že sme videli slušné ligové stretnutie. Hlavne prvý polčas bol otvorený na obe strany. Hostia mali veľa šancí. My sme taktiež mali dobrý balans v ofenzíve, čo sa týka rýchlych prechodov aj postupného útoku. Boli sme nebezpeční. Vo veľa situáciách sme boli po zisku lopty zbrklí. Neriešili sme ich kvalitne a mali sme veľa strát. Myslím, že veľa situácií sa v prechodoch dalo vyriešiť z našej strany oveľa lepšie. Potom sme si pomohli štandardkou a vylúčením. Chceli sme byť ďalej aktívni a myslím, že sa nám to v druhom polčase darilo. Vedeli sme, že Žilina tu musí vyhrať a musí byť aktívna, že to bude náročný zápas aj proti desiatim. Nechceli sme im to úplne otvoriť. Chceli sme myslieť aj na zadné vrátka a nemeniť spôsob hry. Dáku akciu sme mali kvalitnejšie dotiahnuť. Finálna tretina nás dnes hnevala. Neboli sme presní, neboli sme kvalitní. Bohužiaľ nám nevyšli ani vstupy do zápasu. Neudržali sme kvalitu a to bol problém ku koncu, kedy sme aj vďaka tomu súpera púšťali do viacerých situácií. Viac nám to nahadzovali za obranu. Dostávali sa do nepríjemných situácií. V jednej z nich sme už neudržali koncentráciu a dostali sme gól na 1:1. Myslím si, že v tomto stretnutí sme mali dať gól na 2:0 a bolo by po zápase. Prišiel zákonitý trest a súper zaslúžene vyrovnal.“

Michal Ščasný (tréner Žiliny): „Sme sklamaní, sme smutní, že sme ten zápas nezvládli trojbodovo. Myslím si, že v prvom polčase sme mali viac gólových šancí. Mali sme tri-štyri tutovky. Mali sme jeden závar, kde boli rovno tri. Ružomberok hrozil v prvom aj v druhom polčase hlavne z rýchlych protiútokov. Keď hráte do plných, potom sú tie návraty štyridsať-päťdesiat metrov veľmi náročné. Musím povedať, že klobúk dole pred chalanmi, keď sme hrali od 36. minúty o jedného menej a bolo to pre nás ešte náročnejšie, ale najmä v druhom polčase chalani stupňovali tempo. Boli sme odmenení aspoň tým gólom a berieme jeden bod aj keď stále sme sklamaní, lebo sme chceli tri. Aj na začiatku druhého polčasu sme mali ďalšiu tutovku. Bohužiaľ nevyhrali sme a máme mečbal v poslednom zápase.“