18.5.2024

V poslednom kole prehra so Slovanom Bratislava + VIDEO

V sobotu 18. mája 2024 odohral Ružomberok v hlavnom meste zápas desiateho kola nadstavbovej časti Niké ligy so Slovanom Bratislava.
5:1 (3:1)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
Nadstavba, 17:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Borjan (88. Trnovský) – Blackman, Bajrić, Kashia (81. Vojtko), Wimmer, Weiss (68. Zmrhal) – Barseghyan, Savvidis, Tolić (88. Mateáš), Marcelli (81. Pauschek) – Strelec

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Zsigmund, Malý – Luterán, Lavrinčík, Chrien (79. Kotula), Selecký – Hladík (66. Boďa), Chobot (46. Domonkos) – Gerec (59. Tučný)

Góly: 21. Kashia, 24. Strelec, 40. Barseghyan, 61. Tolić, 90. Zmrhal - 30. Luterán

Žltá karta: 58. Bajrić

Rozhodovali: Glova - Štrbo, Pacák

Diváci: 9028

Záverečné kolo nadstavby prinieslo súboj obhajcu titulu s víťazom Slovnaft Cupu. Nástup na trávnik bol ladený v slávnostnom duchu, keď najskôr hostia zatlieskali majstrom, následne domáci hráči zatlieskali Liptákom za ich pohárový úspech a slávnostný výkop mala olympijská víťazka Petra Vlhová.

Do prvej príležitosti sa dostal v 5. minúte Tolić, no strelu z mierneho uhla chytil Frühwald. O tri minúty ružomberský gólman vyrazil zakončenie Barseghyana spoza obrancov. V 11. minúte Strelcov pokus vyrazil Frühwald, ktorý si vzápätí poradil aj s Marcelliho zakončením. V 19. minúte to na opačnej strane vyskúšal Lavrinčík, lenže spoza veľkého vápna mieril mimo troch žrdí. O dve minúty získali Belasí rohový kop. Weiss našiel centrom Kashiu a ten hlavou poslal loptu do siete – 1:0. V 24. minúte zahrávali domáci ďalší rohový kop. Ružomberčanom sa po tejto štandardnej situácii zdanlivo podarilo zažehnať nebezpečenstvo, no ich následnú chybu v rozohrávke gólovo zužitkoval Strelec – 2:0. Po minúte zakončoval Barseghyan a strelu zneškodnil Frühwald. V 30. minúte Luterán veľmi peknou strelou do horného rohu znížil domáci náskok na 2:1. O dve minúty Hladík nebezpečne vystrelil spoza šestnástky a jeho strelu na dvakrát zneškodnil Borjan. V 35. minúte Strelcovu nie veľmi razantnú hlavičku chytil Frühwald. Po štyroch minútach Chrienovu strelu zastavila žrď. Vzápätí na opačnej strane pekne zatočil loptu z hranice veľkého vápna Barseghyan k vzdialenejšej žrdi – 3:1. V 44. minúte Weiss spoza šestnástky nenamieril do brány. Bodku za úvodným dejstvom dala Chobotova šanca, lenže ružomberský futbalista zoči-voči Borjanovi mieril do súperovho gólmana.

V 52. minúte Domonkos vystihol domácu prihrávku, potiahol útok a prihral Chrienovi, no jeho nie veľmi razantné zakončenie chytil Borjan. O šesť minút Luterán mieril spoza šestnástky vedľa bližšej žrde. V 61. minúte Tolić strelou spoza veľkého vápna zvýšil domáci náskok na 4:1. O jedenásť minút získali Belasí priamy kop z nebezpečnej pozície. Barseghyan volil zakončenie na bránu, no jeho strelu zblokovala ružomberská defenzíva. V 85. minúte Malého strelu spoza šestnástky na dvakrát chytil Borjan. Po štyroch minútach Lavrinčík z väčšej diaľky pálil nad brvno. Na konci stretnutia skóroval Zmrhal a Ružomberok uzavrel sezónu prehrou so Slovanom Bratislava 1:5.