26.10.2024

Z Banskej Bystrice sa vraciame bez bodového zisku + VIDEO

V sobotu 26. októbra 2024 odohral Ružomberok v Banskej Bystrici dvanáste kolo Niké ligy s domácou Duklou.
2:1 (2:0)
Štadión Štiavničky
12. kolo, 15:30
MFK Dukla Banská Bystrica vs MFK Ružomberok

MFK Dukla Banská Bystrica: Michal Trnovský – Mensah, Willwéber, Migaľa – Šikula (90.+3 Klimpl), Hlinka, Ľupták (83. Hanes), Záhumenský – Pišoja, Malec (75. Slebodník), Rymarenko (83. Považanec)

MFK Ružomberok: Ťapaj (35. Luksch) – Gabriel, Köstl (81. Boďa), Malý – Luterán, Lavrinčík, Múdry (46. Domonkos), Madleňák (46. Huf) – Hladík, Chrien, Tučný (74. Chobot)

Góly: 20. Rymarenko, 36. Hlinka - 47. Huf

Žlté karty: 15. Záhumenský, 63. Malec, 90.+2 Považanec, 90.+2 Mensah - 77. Luterán, 90.+2 Hladík

Červená karta: 55. Záhumenský (po druhej žltej)

Rozhodovali: Dzivjak - Vass, Juhos

Diváci: 1062

Prvá vážnejšia šanca prišla v 21. minúte a rovno znamenala zmenu skóre, keď Pišoja prihral Rymarenkovi a ten pohotovou strelou poslal domácich do vedenia – 1:0. Po troch minútach to skúšal Šikula z uhla, lenže jeho pokus letel tesne nad brvno. V 26. minúte Hlinkove zakončenie zblokovali Liptáci ponad brvno. O deväť minút došlo k vynútenému striedaniu, keď pre zdravotné problémy Ťapaj opustil ružomberskú svätyňu a medzi žrde prišiel Luksch. Takmer ihneď po tomto momente Hlinka zvýšil náskok Dukly – 2:0. V 40. minúte Pišoja vystrelil k bližšej žrdi a nový muž v bráne hostí vyrazil jeho strelu. Na konci polčasu sa Hladík dostával do zaujímavej šance, lenže Trnovský prečítal situáciu a zmaril rodiacu sa príležitosť.

Pred druhým dejstvom pristúpili Ružomberčania k dvojitému striedaniu, keď prišli do hry Huf a Domonkos, pričom prvý menovaný ihneď po zmene strán hlavičkoval na bránu, jeho hlavičku vyrazil brankár, lenže český útočník dobehol loptu a dokopol ju do brány – 2:1. V 50. minúte Záhumenský preveril Lukscha pokusom spoza veľkého vápna. Po piatich minútach Záhumenský fauloval Hladíka a videl druhú žltú, čiže zákonite aj červenú kartu. Mužstvo spod Čebraťa tak dohrávalo v početnej výhode, čo sa snažilo využiť. V 56. minúte však Huf neusmernil zblízka Lavrinčíkovu prihrávku do brány. Úspech žiaľ neslávili ani šance zo záverečnej desaťminútovky, kedy Hladíkovu zaujímavo zatočenú loptu vykopol spred brány Šikula a striedajúci Boďa najskôr vystrelil spoza šestnástky nad brvno. O chvíľu ten istý hráč hlavičkoval tesne nad po Chrienovom centri.

Duel sa skončil prehrou Ružomberka 1:2. Pochvalu za celozápasové fandenie napriek nepriaznivému stavu si zaslúžia ružomberskí fanúšikovia, ktorí pricestovali pod Urpín.