12.7.2024

Gólová narodeninová oslava Matúša Malého

Na víťazstve v úvodnom súboji prvého predkola Európskej ligy s Tobolom Kostanaj 5:2 sa dvomi gólmi podieľal obranca Matúš Malý, ktorý sa s nami po stretnutí podelil o svoje pocity.

Matúš Malý mal vo štvrtok dvadsiate tretie narodeniny a oslávil ich vo veľkom štýle. Najskôr v samom závere prvého polčasu poslal Ružu do vedenia 3:2 a následne dve minúty pred koncom druhého dejstva uzavrel skóre na 5:2 aj keď tento gól bol v oficiálnom zápise chybne pripísaný Šimonovi Gabrielovi. Veľmi som sa tešil, že som pomohol mužstvu. Dúfam, že zvládneme odvetu a postúpime,“ povedal dvojgólový strelec.

Až štyri z piatich ružomberských presných zásahov padli po rohových kopoch, čo nebýva zvykom. Rovnako tak sa nestáva často, aby diváci videli pod Čebraťom sedem gólov a z toho päť v súperovej bráne. Spomína si stabilný člen zadných radov, že by v oranžovom drese zažil niečo podobné? Ešte nie, ale na to sme tu, aby sme to zažili a aby sme takéto zápasy hrali čo najčastejšie,“ odhodlane skonštatoval Matúš Malý, pričom reagoval aj na otázky ohľadom dvoch inkasovaných gólov: „Majú určitú kvalitu hlavne v ofenzíve. Pozrieme si video, zanalyzujeme kde sme spravili chyby.“

Ďalšou zaujímavosťou je, že o všetkých päť presných zásahov sa postarali obrancovia, keďže okrem Matúša Malého sa do streleckej listiny zapísali Šimon Gabriel, Alexander Selecký a Matej Madleňák. „Všetky góly dali obrancovia, čiže je to asi veľký unikát, ale na to sme tam. Raz potiahneme my, raz útočníci. Sme jeden kolektív,“ vysvetlil futbalista obliekajúci dres s číslom tridsaťdva.

Ružomberskí fanúšikovia si mohli stretnutie do sýtosti užiť a spokojní boli aj aktéri duelu. Je to super pocit. Myslím si, že skvelý večer pre celý Ružomberok. Dúfam, že to potvrdíme v odvete a postúpime ďalej,“ dodal Matúš Malý.