26.7.2024

Martin Boďa: „Chcem sa poďakovať fanúšikom“

Po domácej prehre v úvodnom súboji druhého predkola Európskej ligy s tureckým Trabzonsporom 0:2 sa s nami podelil o svoje pocity útočník Martin Boďa.

Ruža podľahla veľkému favoritovi 0:2, no výkon tímu spod Čebraťa bol veľmi príjemným prekvapením, keď si proti silnému súperovi vypracoval množstvo šancí. Po góle volali príležitosti Mariána Chobota, Jana Hladíka, Martina Gomolu, Adama Tučného, Štefana Gereca, Matúša Malého  aj Martina Boďu. Myslím si, že každý jeden hráč pristúpil k tomu zápasu tak, ako sme chceli, ako sme sa pripravovali od začiatku týždňa. Tréner nám prizvukoval určité taktické veci, ktoré sme splnili takmer do bodky. Mrzí nás, že sme neuhrali lepší výsledok, lebo myslím si, že sme na to mali,“ zhodnotil ofenzívny futbalista.

Po prvom polčase prehrávali Liptáci napriek viacerým sľubným šanciam gólom Trézégueta z 39. minúty. Hráč obliekajúci dres s číslom osemnásť prišiel do hry jedenásť minút po zmene strán, kedy vystriedal Alexandra Mojžiša, aby sa ešte zvýšilo ofenzívne ťaženie domáceho celku a dostal sa do dvoch sľubných príležitostí. Čo chýbalo lepšej finalizácii ružomberských príležitostí? „Ťažko povedať, či sme nemohli byť viac kľudní pri tých šanciach. A ja aj keď som si bol istý, že ju tam placírkou uložím k tyči. Nesadla mi tak, ako som chcel a mrzí ma to,“ povedal Martin Boďa a spomenul si aj na situáciu, keď šikovne prešiel cez obranu tureckého tímu, no jeho strelu zastavila žrď: „Tam chýbali fakt centimetre. Škoda, že mi to tam nepadlo k tyčke. Mieril som to tam.“

Súper mal po zmene strán prevahu s viacerými šancami, ktoré obrana na čele s brankárom Tomášom Frühwaldom ustála. Ruža následne opäť prebrala iniciatívu, no vytúžené vyrovnanie neprišlo. Naopak, v nadstavenom čase uzavrel striedajúci Cihan Canak skóre prvého duelu na konečných 2:0 pre hostí. Pred odvetou, ktorá sa odohrá budúci štvrtok v Trabzone má tak súper obrovskú výhodu. Vnímam to tak, že prehral lepší tím. Myslím si, že sme ich predčili vo veľa veciach, hlavne v šanciach. Mňa hlavne mrzí, že som nepremenil dve šance, ktoré som mal. Tá posledná bola tutovka, ktorú by som mal premieňať. Mrzí ma to. Chcel by som sa ospravedlniť spoluhráčom aj celému tímu,“ smutne konštatoval 27-ročný futbalista.

Okrem hry mužstva potešila aj divácka kulisa. Na štadión si našlo cestu 4 544 divákov a spolu s fanklubom Concordia 1906, ktorý vytrvalo povzbudzoval celý duel, vytvorili fantastickú atmosféru. Aj vďaka nej siahli hráči na úplné dno svojich síl. Atmosféra bola fantastická. Chcem sa poďakovať divákom, že prišli v takom počte a bodaj by takto chodili na každý zápas. Bolo to fakt skvelé, takže im ďakujem,“ pochválil fanúšikov Martin Boďa.