3.7.2024

Príprava: Na záver remíza so Zlínom + FOTO

V stredu 3. júla 2024 odohral Ružomberok posledné domáce stretnutie pred štartom v pohárovej Európe s českým tímom FC Zlín.
2:2 (1:1)
Štadión MFK Ružomberok
MFK Ružomberok vs FC Zlín

MFK Ružomberok: Frühwald – Köstl, Selecký, Malý, Madleňák (46. Chobot) – Múdry, Lavrinčík, Tučný – Hladík, Gomola (70. Luterán), Chrien

FC Zlín: Dostál – Polášek, Simerský, Didiba, Bartošák – Vukadinović, Kulíšek, Machalík, Natchkebia, Číž – Poznar

Striedali: Rakovan, Červinka, Slouk, Hartman, Hönig, Ovesný, Švach, Čelůstka, Ndiaye, Nombil

Góly: 20. Múdry, 81. Chrien – 32. a 65. Natchkebia

Diváci: 345

Prvý strelecký pokus si už v 2. minúte pripísal Lavrinčík, no mieril spoza šestnástky vedľa žrde. O tri minúty Natchkebia rozvlnil strelou z uhla bočnú sieť domácej brány. V 8. minúte si Dostál poradil so zakončením Gomolu. O dvanásť minút po Chrienovej prihrávke otvoril skóre Múdry peknou strelou spoza veľkého vápna – 1:0. V 22. minúte získali hostia priamy kop z výhodnej pozície. Vukadinović zvolil strelu na bránu a prudké zakončenie vyrazil Frühwald. O dve minúty to skúsil z väčšej vzdialenosti Polášek, ale mieril nad brvno. V 25. minúte Kulíšek minul bližšiu žrď. Po dvoch minútach Polášek pálil tesne nad. V 30. minúte Natchkebia strieľal vedľa domácej svätyne. O dve minúty sa už aktívny Natchkebia tešil z gólu, keď bez problémov zakončil svoj únik a vyrovnal na 1:1. V 38. minúte Gomola peknou strelou spoza šestnástky natiahol Dostála, ktorý vyrazil jeho zakončenie a aj následnú Chrienovu dorážku. Po dvoch minútach to opäť skúšal Gomola, no v poslednej chvíli sa mu do strely hodil obranca. V 41. minúte Kulíšek mieril spoza šestnástky tesne nad. Po dvoch minútach Poznar vystrelil nad brvno. Na záver polčasu Vukadinović pálil vedľa vzdialenejšej žrde.

V 54. minúte hostia odvrátili veľkú šancu Chriena s Múdrym na rohový kop, po ktorom bola hlavička Malého zblokovaná tesne nad brvno. Nasledoval tak ďalší roh, rozohrávka na krátko a Liptáci dopravili loptu do siete, no gól neplatil pre ofsajd. V 61. minúte vypálil Ovsený spoza šestnástky tesne nad. Následne na opačnej strane Hladíkove zakončenie zneškodnil brankár. V 65. minúte Natchkebia ukážkovo namieril spoza veľkého vápna do horného rohu – 1:2. O dvanásť minút Červinka zatočil loptu nad brvno. V 78. minúte Ndiaye vystrelil tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Po troch minútach Selecký našiel pred bránou Chriena a ten vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu síce Ružomberčania pritlačili svojho súpera, no vytúžený tretí gól už nepridali. Na úplnom konci mali napokon z protiútoku šancu hostia, lenže nebezpečnou strelou neprekonali Frühwalda.

Po skončení prípravy čaká na mužstvo spod Čebraťa vo štvrtok 11. júla 2024 o 19:00 domáce stretnutie prvého predkola Európskej ligy s kazašským klubom FC Tobol Kostanaj. Vstupenky si môžete kúpiť TU.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Dnes sa udialo to, čo sme potrebovali. Tak, ako sme to mali rozložené, aj druhá skupina odohrala deväťdesiat minút. To sa nám prevažne podarilo. Videli ste sami, drhlo nám to. Pasáže v prípravnej fáze boli občas slušné, ale drhlo nám to. Prechod do finálnej tretiny bol niekedy zdĺhavý, pomalý, nepresný a aj nekvalitný. Treba si priznať, že sme zbytočne pokazili veľa lôpt asi ani nie nervozitou, ale netrpezlivosťou a zbrklosťou, kde sme to chceli hnať. Myslím si, že keď boli pasáže, kde sme sa zachovali tak, ako sme chceli, trošku si pripraviť súpera, natiahnuť, otvoriť, tak sme sa dostávali do tých situácií, ale potom nám chýbala kvalita v zakončení. Plus myslím si, že sme mali byť dôslednejší, dôraznejší a odolnejší v osobných súbojoch. Máme veľa vecí z toho zápasu a o osem dní musíme byť nastavení inak.“