29.7.2024

Martin Boďa: „Viac by som sa tešil, keby sme vyhrali“

Ruža vstúpila do nového ročníka Niké ligy domácou remízou s Duklou Banská Bystrica 1:1. Po stretnutí predstúpil pred zástupcov médií strelec jediného ružomberského gólu Martin Boďa.

Prebiehala osemnásta minúta, keď si Martin Boďa nabehol na center od Kristófa Domonkosa a hlavou otvoril skóre. „Som rád, že som dal ten gól, že som sa chytil hneď prvým zápasom v lige, ale viac by som sa tešil, keby sme vyhrali,“ povedal autor úvodného presného zásahu, ktorého vo štvrtok veľmi mrzeli dve nevyužité príležitosti v súboji druhého predkola Európskej ligy s Trabzonsporom.

Následne si vypracovali dve nebezpečné šance hostia, keď Marek Hlinka hlavičkoval tesne vedľa a strelu Tomáša Maleca zneškodnil Tomáš Frühwald. V závere polčasu mohli Liptáci zvýšiť svoj náskok, lenže Kristóf Domonkos hlavou minul bránu a Samuel Lavrinčík pálil nad brvno. „Po góle sme sa trošku uspokojili. Tá pasáž hry nebola až taká dobrá ako by sme chceli. Je to škoda. Keby sme vyhrali, lepšie by sa nám cestovalo do Turecka,“ povedal Martin Boďa.

K čomu nabádali tréneri hráčov cez prestávku pred druhým dejstvom? Viac kľudu na lopte. V prvom polčase bolo viac strát. Boli sme trošku nervózni. Chceli sme to zlomiť. Možno až moc sme chceli a preto aj tá pasáž hry po góle bola taká nemastná – neslaná, veľa strát. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme boli kľudnejší na lopte, dali poisťovací druhý gól a už to dohrali do víťazného konca,“ prezradil futbalista obliekajúci dres s číslom osemnásť.

Do druhého polčasu mali domáci sympatický vstup, lenže so strelami Mariána Chobota aj Marka Kelemena si poradil Ivan Rehák a dve zakončenia Martina Chriena smerovali mimo troch žrdí. V 67. minúte udreli hostia, keď prihrávku Adama Brenkusa gólovo zúročil Martin Rymarenko a vyrovnal na 1:1. Taká smolná situácia. Ani by som nepovedal, že to bola úplne vyložená šanca, ale musím pochváliť Martina Rymarenka, že to pekne trafil,“ vyslovil Martin Boďa kompliment súperovi.

Následne Dávid Richtárech mieril nad brvno a na opačnej strane ihriska Ivan Rehák vyrazil strelu Adama Tučného. Duel sa tak skončil deľbou bodov. „Myslím si, že sme mohli dať viac gólov. 1:1 sa nám trochu máli vzhľadom na to, že sme hrali doma. Boli sme aj lepší. Vytvorili sme si viac šancí. Trošku to mrzí. Som rád za ten gól, že som ho strelil hneď z prvej šance, ale mohli sme to dotiahnuť do víťazného konca,“ zhodnotil stretnutie ružomberský útočník.