16.8.2024

Matej Madleňák bol opäť pri rozhodujúcom momente

Po výhre v odvete na horúcej pôde Hajduku Split 1:0, ktorá znamenala postup do play-off Konferenčnej ligy, sa s nami podelil o svoje pocity obranca Matej Madleňák.

Prebiehala siedma minúta, keď po rohu Samuela Lavrinčíka a hlavičke Alexandra Mojžiša predviedol výbornú prácu Matej Madleňák, ktorého zdravá drzosť v súboji s obrancom bola korunovaná vlastným gólom Zvonimira Šarliju. V zápase, v tej rýchlosti, som si len pamätal, že som sa dotkol lopty predtým, ako sa od súpera odrazila do brány. Úprimne som si myslel, že ten dotyk tam bol z mojej strany väčší a tým pádom, že gól som dal ja, no keď som si to pozrel v telke, tak som loptu len štrajchol predtým ako si ju tam súper dokopol, takže oprávnene bol gól pripísaný ako vlastný,“ opísal gólový moment futbalista obliekajúci dres s číslom dvadsaťtri.

Následne si pripísal viaceré famózne zákroky brankár Tomáš Frühwald. Spomedzi všetkých situácií by sme mohli vypichnúť dychvyrážajúci zákrok pri dorážke Rokasa Pukštasa z 15. minúty, ktorú už zrejme celý štadión videl v sieti.Áno, viackrát nás fantasticky podržal či už zákrokmi na čiare alebo prácou vo vzduchu. Podľa mňa bol jednoznačne muž zápasu,“ pochválil Matej Madleňák strážcu ružomberskej svätyne.

Po hodine hry vystriedal obrancu tímu spod Čebraťa stredopoliar Kristóf Domonkos a tak posledných vyše tridsať minút sledoval z lavičky. Ako prežíval tieto momenty?Čas plynul veľmi pomaly. Na psychiku to podľa mňa pôsobí na všetkých na lavičke ešte viac ako na hráčov na ihrisku,“ zamyslel sa 25-ročný futbalista.

Zaujímavosťou je, že práve Matej Madleňák bol v prípade posledných troch postupov v pohárovej Európe pri momentoch, ktoré sa v konečnom dôsledku ukázali ako rozhodujúce. V lete 2022 bol jeho center v súboji s Kaunom Žalgiris tečovaný do brány súpera, v nedávnom prvom predkole Európskej ligy s Tobolom Kostanaj strelil pri zrátaní všetkých presných zásahov dvojzápasu postupový gól a teraz sa opäť výraznou mierou pričinil o rozhodujúci moment. Keď som na ihrisku, snažím sa čo najviac pomôcť tímu aj dopredu. To, že to takto vypálilo je chvalabohu príjemná zaujímavosť, ale nič iné by som za tým nehľadal,“ skromne konštatoval Matej Madleňák.

Po senzačnom postupe čaká na Ružu už v utorok o 18:00 (SEČ) v Arménsku prvý duel play-off Konferenčnej ligy s tímom FC Noah. Aké pocity vládnu v tíme pred dvojzápasom o účasť v skupinovej fáze? Myslím, že sme všetci unavení z cesty, no šťastní za postup. Zajtra si dobre odchneme a budeme sa čo najlepšie pripravovať na zápasy, ktoré budú určite náročné, lebo ani my, ani oni sa tam nedostali náhodou,“ dodal na záver defenzívny hráč.