12.7.2024

Jan Hladík: „Lepšie sme si to ani nemohli priať“

Ruža mala vo štvrtok výborný vstup do prvého predkola Európskej ligy, keď doma zdolala FC Tobol Kostanaj 5:2. Po stretnutí ako prvý predstúpil pred prítomných zástupcov médií Jan Hladík.

Úvod duelu sa nezačal podľa predstáv domáceho mužstva, keď v 8. minúte otvoril skóre Igor Ivanović. Potom ale prišli chvíle Jana Hladíka, keď vybojoval rohový kop, centrom z neho našiel Šimona Gabriela a ten vyrovnal na 1:1. Ružomberský útočník naďalej prekypoval aktivitou, za čo bol odmenený v 40. minúte, kedy vybojoval loptu a jeho výborná prihrávka Alexandrovi Seleckému poslala Ružu do vedenia 2:1. Vzhľadom na ďalší priebeh však skromne skonštatoval, že rozhodujúce momenty prišli až potom. Myslím, že dôležitejší bol ten gól do šatne na 3:2, ten nám veľmi pomohol,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom štrnásť.

Vzápätí totiž David Henen odpovedal vyrovnávajúcim gólom, no do prestávky to ešte stále nebolo všetko, pretože v nadstavenom čase ešte po rohu Samuela Lavrinčíka prinavrátil vedenie na domácu stranu Matúš Malý. Po zmene strán ešte dvakrát udreli Liptáci, keď po rohových kopoch skórovali Matej Madleňák a druhýkrát v stretnutí Matúš Malý. Ruža tak dala až štyri góly z rohových kopov. Toto si nepamätám. Všetky tie herné veci sme si skúšali a vyšlo nám to,“ vyjadril sa Jan Hladík k vysokej úspešnosti štandardných situácií.

Po záverečnom hvizde svietil na ukazovateli skóre stav 5:2 a všetci prítomní fanúšikovia museli byť spokojní. Netreba ale zabúdať, že mužstvo spod Čebraťa ešte bude musieť vo štvrtok 18. júla 2024 o 17:00 (SEČ) absolvovať odvetu v Kazachstane. Sme radi, že sa nám to podarilo. Dali sme veľa gólov zo štandardiek, čo nás teší. Lepšie sme si to ani nemohli priať, ale čaká nás ešte odveta,“ povedal ružomberský útočník.

30-ročný ofenzívny hráč po stretnutí neskrýval spokojnosť. Európu som zatiaľ nehral. Dnes som hral prvé kolo a vyhrali sme, čo ma veľmi teší. Som za to veľmi rád. Makali sme, nechali sme tam všetko a vyhrali sme,“ dodal Jan Hladík.